Detektywi z 2a w PBP w Turku

2 marca klasa 2a wzięła udział w zajęciach detektywistycznych w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Turku . Podczas tych zajęć uczniowie dowiedzieli się kim jest detektyw i jakie cechy powinien posiadać. Wykonywali ćwiczenia zmysłowe kwalifikujące ich do roli bibliotecznych detektywów. Pracowali w czterech zespołach – biurach detektywistycznych nad wyznaczonymi zadaniami . Według instrukcji szukali w bibliotece haseł reklamujących ich biura detektywistyczne, rozwiązywali zagadki słowne, odszyfrowywali hasła . Na zakończenie słuchali fragmentów książki G. Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze z akcentem zdrowej rywalizacji i zabawy. Rozbudzały aktywność dzieci oraz rozwijały zainteresowania czytelnicze.

< Dodane przez szkola dnia 7 marca 2020 21:05 >