Dwa 3. miejsca w miejskim konkursie ekologicznym

4 grudnia w Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Środowisko szanuję – śmieci segreguję”. O nagrody rywalizowali uczniowie z pięciu turkowskich szkół. Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolną techniką pracy na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci czy przestrzegania zasady 3R (spolszczone 3U: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj). Konkurs odbył się w ramach akcji edukacyjnej „Eko-Tydzień” Urzędu Miejskiego w Turku. Organizatorem „Eko-Tygodnia” był Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Turku, a współorganizatorami Muzeum Miasta Turku, Miejski Dom Kultury, OSiR i PGKiM.

Uczniowie naszej szkoły zajęli 3. miejsca – w kategorii klas I-III klasa 2A, a w kategorii klas IV-VI klasa 4B. Nagrodą dla uczniów tych klas były bilety na basen.

< Dodane przez szkola_admin dnia 7 grudnia 2013 21:56 >