Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Już od 14 lat z inicjatywy Komisji Europejskiej obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Mimo wielokrotnie poruszanego tematu, w dalszym ciągu wielu młodych internautów boryka się na co dzień z cyberprzemocą, szczególnie podczas nauczania zdalnego. Nie wiedzą oni jak bezpiecznie korzystać z sieci, jak przestrzegać kultury w Internecie, by nie obrazić innych. Wielu z nich nie wie, że „hejt” w Internecie to przemoc! 9 lutego w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu dla uczniów naszej szkoły przygotowano linki, których zadaniem było przypomnienie zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, zaproponowano udział w konkursie „Niezła apka”, zachęcono także uczniów by zwrócili uwagę ile czasu spędzają w sieci. Pomocnym w tym wyzwaniu miał być sporządzony przez nich tygodniowy raport, który pozwoli im zobrazować czas w sieci. Dla klas młodszych wykorzystano materiały pozyskane od Komendy Powiatowej Policji w Turku. Zadaniem uczniów było również zastanowienie się nad innymi sposobami spędzania wolnego czasu. Warto zadać sobie pytanie Jeśli nie Internet , to co…?

< Dodane przez szkola dnia 22 lutego 2021 12:46 >