Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Udowodnili to uczniowie klas młodszych podczas zajęć czytelniczych. Ze względu na obostrzenia dzieci tym razem nie mogły przynieść do szkoły swoich pluszaków, ale chętnie i z wielkim entuzjazmem opowiadały o swoich przytulankach. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia, dowiedzieli się, dlaczego to właśnie w ten dzień, pluszowy miś obchodzi swoje święto, wysłuchali również wierszy oraz opowiadań w których głównym bohaterem był właśnie miś. Były też ważne informacje o prawdziwych niedźwiadkach, które bardzo rozbudziły dziecięcą ciekawość. Na koniec dzieci sprawdziły swoją wiedzę na temat brunatnych niedźwiedzi w błyskawicznym konkursie. Dzieci z klasy IIIb wykonały piękne misie z małych ręczników i ściereczek. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli również w konkursie plastycznym ph. Postać ulubionego misia”. Wyróżnione pracę można obejrzeć w bibliotece. Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca uczennicy klasy 3a Igi Maciejewskiej – gratulujemy.

< Dodane przez szkola dnia 28 listopada 2021 22:27 >