Eko Tydzień

W październiku nasza szkoła wzięła udział w akcji Eko Tydzień zorganizowanej przez Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Turku. W szkole przeprowadzone zostały lekcje wychowawcze na temat prawidłowej segregacji śmieci, zasady 3U oraz ochrony środowiska. Na zajęciach z informatyki uczniowie klas VI opracowali tematyczne ulotki, które podczas czwartkowego przemarszu ulicami miasta były rozdawane mieszkańcom Turku. Na zajęciach kółka plastycznego uczniowie uczyli się jak zrobić biżuterię ekologiczną. Wszystkie klasy wykonały prace pod hasłem „Coś z niczego”, wykorzystując butelki, karton, korek itp. W szkole została zorganizowana wystawa prac, a najlepsze z nich wezmą udział w konkursie.  Klasy IV-VI wzięły udział w wycieczce do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Turku. Punktem kulminacyjnym akcji był happening ulicami miasta. Uczniowie w kolorowych „ekologicznych” strojach, niosąc transparenty rozdali mieszkańcom ulotki na temat segregacji śmieci oraz ochronę środowiska.

< Dodane przez szkola_admin dnia 10 listopada 2013 11:15 >