Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków od dłuższego czasu zaskarbia sobie wielu wielbicieli i osób chętnych do zorganizowania obchodów tego wydarzenia w szkole. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków obcych, szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie. Klasy 2c i 2d włączyły się czynnie w obchody tego święta uczestnicząc w zajęciach j. niemieckiego „na wesoło”. Już od najmłodszych klas nasi uczniowie mają świadomość, że umiejętne posługiwanie się językiem obcym daje lepsze perspektywy na przyszłość.

< Dodane przez szkola dnia 1 października 2020 20:41 >