Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Festyn archeologiczny w Biskupinie

Każdego roku, w trzecim tygodniu września w Biskupinie odbywa się Festyn Archeologiczny. Tego oczywiście nie mogliśmy przegapić i pod opieką pani M. Woźniak, E. Pakos i K. Nowak uczniowie klas IV w ramach jednodniowej wycieczki wzięli udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem „Archeologia zawód czy przeznaczenie”. Wędrując po pradawnej osadzie uczniowie mieli niebywałą okazję zwiedzić biskupińskie chaty, poznać stroję oraz życie ludzi w odległych czasach. Widzieli jak mieszkali i czym się zajmowali. Mieli okazję własnoręcznie wykonać niektóre ich czynności. Wielką frajdą okazało się wytwarzanie glinianych naczyń i własnoręczne wyrabianie biżuterii. Wycieczka była żywą lekcją historii, na której uczniowie dowiedzieli się, że dawne życie było zupełnie odmienne od obecnej rzeczywistości i wcale niełatwe.

< Dodane przez szkola_admin dnia 26 października 2013 17:56 >