Hymn szkoły

Hymnem Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku jest pieśń Zbigniewa Piaseckiego „Cześć szkoło” do słów Wojciecha Fiwka, w opracowaniu Piotra Kmieciaka. Hymn jest elementem integrującym społeczność szkolną. W wypadku naszej szkoły jest tak tym bardziej, że jest on przy okazji ważnych uroczystości śpiewany przez uczniów do akompaniamentu „na żywo”. Jest on dla nich drugą, po Hymnie narodowym, najważniejszą pieśnią. Od trzech lat do wspólnego śpiewu dołączyły klasy 1 – 3. W związku z uroczystością XX-lecia nadania szkole imienia M. M. Smorawińskiego, na motywach Hymnu szkolnego powstał Hejnał szkoły przeznaczony do wykonywania na trąbce. Jego autorem i wykonawcą jest nauczyciel muzyki – Piotr Kmieciak.

Hymn Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku

Od pierwszej klasy do ostatniej
Zbratani wspólnym celem
Tworzymy razem swoją przyszłość,
Zdążając w życie śmielej.

Każdego dnia po parę kroków
Zbliżamy się do świata.
Tajemnic przecież tyle wokół,
W człowieku, w ziemi, w kwiatach.

Cześć, nasza szkoło, cześć!
Tu dla nas drugi dom.
Dla ciebie nasza pieśń,