Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Po dwumiesięcznej przerwie, uczniowie naszej szkoły, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do dalszej nauki, uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Będzie on zapewne rokiem podejmowania nowych wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań.

Podczas inauguracji pani dyrektor Maria Kukulska serdecznie powitała licznie zgromadzonych uczniów, nauczycieli, rodziców, a także zaproszonych gości w osobach pana Zdzisława Czapli, burmistrza Miasta Turku oraz pana Henryka Kranca, dyrektora szkoły muzycznej II stopnia. W swoim przemówieniu pani dyrektor szczególnie ciepło i serdecznie przywitała uczniów, którzy po raz pierwszy przestąpili szkolne progi. „Nam nauczycielom zależy aby ten dzień był dla Was wyjątkowy, a pobyt w naszej szkole kojarzył się z radosną przygodą. Chcemy aby nauka była dla Was cennym darem a nie obowiązkiem” – podkreślała pani dyrektor. W swoim przemówieniu pani dyrektor przypomniała wszystkim o wydarzeniach 1 września i żołnierzach poległych w obronie kraju. Po czym cała społeczność szkolna minutą ciszy uczciła ofiary II wojny światowej.

Po tym wystąpieniu ciepłe słowa do uczniów, rodziców i nauczycieli skierował burmistrz miasta Zdzisław Czapla, życząc aby ten rok szkolny dla wszystkich był wyjątkowo udany, pełen sukcesów oraz dobrych ocen.

Wicedyrektor pani Wioletta Fibich przekazała istotne informacje dotyczące pracy w nowym roku szkolnym.

Inaugurację roku szkolnego uświetnił występ podopiecznych dyrektora Kranca reprezentujących łódzką uczelnie muzyczną.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali informację dotyczące organizacji roku szkolnego i gdzie mogli podzielić się wrażeniami z zakończonych wakacji.

< Dodane przez szkola_admin dnia 7 września 2013 14:52 >