IX Impreza na Orientację zorganizowana przez PTTK w Turku czyli Tur INO 2021

W niedzielę 24 października, 42 uczniów i opiekunów SP nr 4 w Turku, podzielonych na 7 drużyn wyruszyło do lasu w Grzymiszewie w poszukiwaniu ukrytych lampionów. Drużyny o zabawnych nazwach jak Wiewiórki z Czwórki, Poszukiwacze przygód czy Turystki, starały się odnaleźć jak największą liczbę ukrytych lampionów w jak najkrótszym czasie. Na starcie, wicedyrektor naszej szkoły, p. Wioletta Fibich życzyła uczniom sukcesów i miłej zabawy zwłaszcza, że wszyscy uczestnicy z utęsknieniem czekali na kolejną edycję TUR INO. Atrakcji nie zabrakło – liczna zwierzyna, tereny bagienne i dobrze ukryte lampiony w pagórkowatym i podmokłym terenie były sporym wytrzymałościowym oraz sprawnościowym wyzwaniem. Po długich zmaganiach, podczas których trzeba było się wykazać wiedzą topograficzną oraz przyrodniczą, drużyny dotarły szczęśliwie na metę. Przy gorącej kiełbasce wszyscy z niecierpliwością czekali na wyniki rywalizacji. Drużyna Turystki z Czwórki w składzie Dominika Piątkiewicz, Aleksandra Skała, Sandra Lewandowska, Maja Kopczyk i Julia Kujawa, pod opieką p. Izabeli Skały zdobyły II miejsce w kategorii szkolnej, podtrzymując tym samym tradycję pucharową naszej szkoły. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy.
Szkolne Koło PTTK SP 4 Turek dziękuje rodzicom i nauczycielom – Maciejowi Sobolewskiemu, Aldonie Wojtczak, Aleksandrze Mory-Bursztyn za przewodnictwo i opiekę nad uczniami.
Zapraszamy na stronę www.skktsp4turek.weebly.com do obejrzenia fotorelacji z wszystkich imprez w których braliśmy udział. Zachęcamy do wspólnej zabawy w rajdach pieszych, rowerowych i imprezach na orientację. Szczegóły przystąpienia do szkolnego koła PTTK na stronie. Zapraszamy!

< Dodane przez szkola dnia 25 października 2021 22:35 >