Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Konsultacje strategii dla młodych w woj. wielkopolskim

16 listopada uczennice klasy 8b Amelia Marczak oraz Gabriela Woreta będące członkiniami Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, wzięły udział w kolejnej z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych. Podczas spotkania wszyscy młodzi ludzie z województwa wielkopolskiego otrzymali możliwość zgłoszenia pomysłów do Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprosili wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego ,a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Celem konsultacji wojewódzkich było zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone zostały na siedem obszarów tematycznych; edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat oraz Polska w Unii Europejskiej. Nasze uczennice aktywnie uczestniczyły w spotkaniu on line, poddając pod dyskusję obecną sytuację młodzieży szkolnej. Organizatorem konsultacji był Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

< Dodane przez szkola dnia 18 listopada 2021 21:06 >