Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w naszej szkole

Dzień 20 listopada jest doskonałą okazją do przypomnienia wszystkim, iż dzieci mają prawo do szczególnej troski i pomocy. To również rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF” i wspólnie świętowaliśmy ten dzień. Uczniowie zapoznani zostali z prawami ustanowionymi kilkadziesiąt lat temu przez Janusza Korczaka. Wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla uczniów w oparciu o przesłaną przez Samorząd Uczniowski prezentację multimedialną, która przybliżyła kwestie dotyczące praw dziecka oraz podkreśliła znaczenie edukacji o prawach dziecka. Uczniowie klas I-VIII, dając upust wodzy i wyobraźni, wykonali tematyczne plakaty, tworząc w ten sposób własna galerię praw. Po raz kolejny udowadniamy, że również podczas zdalnego nauczania potrafimy zaangażować się w szkolne akcje i działania.

< Dodane przez szkola dnia 23 listopada 2020 7:44 >