Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

"Momo" – teatr internetowy

16 stycznia uczniowie klas szóstych mieli okazję skorzystać z kolejnej propozycji Internetowego Teatru Telewizji Polskiej dla Szkół. Tym razem był to spektakl pt, „Momo”, wystawiony przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku .,,Momo” to opowieść dla dzieci , młodzieży i rodziców, która dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Zajęci różnymi sprawami i zapracowani rodzice starają się rekompensować swoim dzieciom brak ciepła rodzinnego dostatnim życiem. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy odkupują godziny, a nawet minuty życia od dorosłych, by w przyszłości przejąć panowanie nad ich czasem. Walkę z nimi podejmuje bezdomna dziewczynka Momo. Wspierają ją :Mistrz Hora, strażnik czasu i wierny mu żółw Kasjopeja, którzy pokazują jej, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca. W przerwie tego interesującego spektaklu uczniowie zostali zaproszeni przez dyrektora białostockiego teatru i reżysera w jednej osobie, panią Agnieszkę Korytkowską- Mazur, do zwiedzenia zaplecza teatru .

< Dodane przez szkola_admin dnia 18 stycznia 2014 19:34 >