Musical „My, Psy”

We wtorek 28 września uczniowie klas 1-3 oraz klas czwartych i piątych mieli przyjemność gościć w Miejskim Domu Kultury, gdzie oglądali spektakl muzyczny pt. „My, psy” przygotowany przez koło teatralne działające w jednostce kultury, które tworzą Martyna Radosz, Tosia Zommer, Tatiana Smak, Tosia Iglikowska, Zosia Skała, Marianna Zommer, Julka Rykała oraz Marysia Górska. Spektakl jest adaptacją książki Leny Ledoff pt. „My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”. Bohaterem zbiorowym jest sfora bezdomnych psów, która mieszka na skraju miasta na nieczynnym wysypisku śmieci. Każdy z psów ma własną, niepowtarzalną historię. Jest to opowieść o przyjaźni, solidarności, mądrości, a także o tym, że na miłość powinniśmy odpowiadać miłością. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, szczególnie przez to, że po zakończeniu mogły porozmawiać z aktorkami, zadać pytania dotyczące ich ulubieńców i pracy na scenie. Wielkie gratulacje dla Zosi Skały i Antosi Zommer z klasy 7B, które swoje role odegrały fenomenalnie, kariera aktorska przed nimi, na pewno jeszcze nas zaskoczą. Powodzenia!

< Dodane przez szkola dnia 1 października 2021 14:20 >