„Myślę, więc nie śmiecę”

„Myślę, więc nie śmiecę”- pod takim hasłem w ostatnich dwóch tygodniach września ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata”, organizowana i koordynowana przez Fundację,, Nasza Ziemia” i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Czwórka po raz kolejny aktywnie włączyła się w powyższy projekt, podejmując szereg działań o charakterze ekologicznym. Przez cały tydzień uczniowie, wyposażeni w rękawice ochronne i worki, wyruszali na sprzątanie różnych rejonów naszego miasta. Brali udział w pogadankach i zabawach ekologicznych. Na lekcjach języka niemieckiego rozmawiali o segregacji odpadów, poszerzając przy tej okazji słownictwo z zakresu ochrony środowiska. Uczniowie klas młodszych wykonywali plakaty i prace plastyczne, związane z tą tematyką. W tym czasie odbyły się również happeningi, zachęcające mieszkańców Turku do utrzymywania porządku w bliższym i dalszym otoczeniu. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę zużytych baterii. Udało nam się uratować kawałek naszego świata od skażenia niebezpiecznymi odpadami- zebraliśmy aż 670 kg zużytych baterii! Jesteśmy EKO i z pewnością będziemy nadal dbać o środowisko naturalne.

< Dodane przez szkola dnia 28 września 2021 15:50 >