Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Nasza szkoła czyta Fredrę

Turkowski rynek w sobotę, 7 września 2013 r. rozbrzmiewał czytaniem poezji Aleksandra Fredry. Nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainicjowaną przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Do zespołu osób czytających Fredrę dołączyła dyrektor pani Maria Kukulska w wierszu „Ojczyzna nasza” oraz uczennice klasy VIa Martyna Laskowska „Małpa w kąpieli” i Paulina Polińska „Koguty”. Występy przedstawicieli naszej szkoły nagrodzono sowitymi brawami.

< Dodane przez szkola_admin dnia 15 września 2013 21:34 >