Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Obchody Dnia Patrona

29 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku obchodzono bardzo ważną uroczystość – kolejną rocznicę nadania szkole imienia generała Mieczysława Smorawińskiego. To, jakże ważne dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie miało miejsce 30 kwietnia 1993 roku. Uroczystość uświetniły przemówienia dyrektorów. Odśpiewano hymn szkoły, oraz złożono kwiaty pod popiersiem patrona. Następnie chorąży i asysta uroczycie przekazali poczet sztandarowy. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych w Katyniu. W akademii wzięły udział klasy ósme oraz Trójki Klasowe klas 4-7, pozostali uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią szkoły i biografią generała Smorawińskiego na lekcjach wychowawczych podczas prezentacji omówionej przez wychowawców.

< Dodane przez szkola dnia 2 maja 2022 19:10 >