Od ziarenka do bochenka

W klasie 2b realizowany jest cykl zajęć ph. Praca ludzi w różnych zawodach. Kolejną okazją do zainteresowania dzieci w/w tematyką było omówienie zagadnienia – Jak powstaje chleb? W normalnych warunkach klasa odbyłaby wycieczkę do piekarni. Pandemia! Zdalne nauczanie!… No cóż! Nie ma sytuacji bez wyjścia! Na początku dzieci zapoznały się z tekstem dotyczącym pracy piekarza, procesu technologicznego wypieku chleba. W Internecie obejrzały filmiki z piekarnią i chlebem w roli głównej. W zdalną lekcję zaangażowane były mamy. Razem z pociechami przygotowały recepturę chleba. Wspólnie przystąpili do wypieku pieczywa. Zabrakło tylko pieców do wypieku, ale wystarczyły małe domowe piekarniki. Efekt był imponujący! Dzieci przygotowały filmiki i zdjęcia, pokazujące kolejne etapy powstawania chleba i jego degustację. Najfajniejsze było to, że zawód piekarza każdy poznał poprzez swoją pracę.
Zajęcia mimo zdalnego nauczania sprawiły uczniom wiele radości.

< Dodane przez szkola dnia 10 maja 2020 13:11 >