Odznaczenie PTTK – Sieraków

Podczas XVI Spotkania Przedstawicieli Wielkopolskiej Korporacji Oddziałów PTTK w Sierakowie na przełomie listopada i grudnia Medale Franciszka Jaśkowiaka za aktywną działalność na rzecz krajoznawstwa i turystyki otrzymali wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku Wioletta Fibich i dyrektor Szkoły Podstawowej w Słodkowie Jerzy Zygmunt.
Prezes WKO PTTK Andrzej Kudlaszyk oraz prezes PTTK Turek Dariusz Grajkowski podkreślili ogromne zaangażowanie p. W. Fibich i p. J. Zygmunta, w działania na rzecz ochrony przyrody oraz popularyzowania aktywnego wypoczynku wśród dzieci, młodzieży i rodziców. Osoby uhonorowane tymi prestiżowymi odznaczeniami współorganizowały w rejonie Turku wiele rajdów, biegów ekologiczno-przyrodniczych, biegów na orientację Tur Ino oraz spotkań świątecznych, promujących ważne tradycje narodowe. Propagują turystykę pieszą i rowerową jako przyjemną alternatywę spędzania czasu wolnego, stwarzając przy tym możliwość poznawania okolicznych zakątków naszej „małej ojczyzny”. Uczestnicy rajdów w rodzinnej atmosferze, z uśmiechem na ustach aktywnie spędzają czas na łonie natury, rozwijają zainteresowania i postawy społecznie pożądane.

< Dodane przez szkola dnia 17 grudnia 2021 20:48 >