Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytanie książek to ciekawa forma spędzania wolnego czasu, rozwijanie wyobraźni oraz wzbogacanie słownictwa, a dodatkowo głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej między dzieckiem a dorosłym. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Nasza szkoła włączyła się w obchody Dnia Głośnego Czytania. 29 września w klasach I-III czytali swoim uczniom ich wychowawczynie oraz rodzice. Dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze, dzieci z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich tekstów czytanych, a czytających nagrodziły brawami. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

< Dodane przez szkola dnia 1 października 2020 16:53 >