Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem akcji było promowanie głośnego czytania dzieciom oraz kształtowanie wśród uczniów postawy czytelniczej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Tego dnia wychowawcy klas I-III, rodzice oraz chętni uczniowie głośno czytali w klasach wybrane przez siebie książki. Razem przeżywali przygody z bohaterami ulubionych książek.
Wspólna lektura łączy i jest wspaniałym pomysłem na spędzanie czasu, dlatego mamy nadzieję, że ta akcja zachęci uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.

< Dodane przez szkola dnia 3 października 2021 14:57 >