Ogólnopolski „Program dla Szkół”

W ramach realizacji „Programu dla Szkół” uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz świetlicą szkolną w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021 podjęli działania towarzyszące realizacji w/w programu. Klasy I – uczniowie kolorowali kontury warzyw i owoców oraz wykonali karty pracy „Kolorowy świat warzyw i mleka”. Klasy II – uczniowie wykonali prace plastyczne, pod hasłem „Talerz zdrowia” oraz układali rymowanki o owocach i warzywach, jak i wartościach odżywczych mleka. Klasy III – w klasach zostały przeprowadzone pogadanki na temat zasad zdrowego żywienia, przygotowywania i przechowywania żywności, przeciwdziałania jej marnotrawieniu. Posumowaniem pogadanki były quizy, które dzieci rozwiązywały w grupach. Podjęte działania przebiegły zgodnie z założeniami wynikającymi z realizacji programu. Kolorowe prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

< Dodane przez szkola dnia 16 marca 2021 20:39 >