Ogólnopolski „Program dla Szkół”

W ramach realizacji „Programu dla Szkół” uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami oraz świetlicą szkolną w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 podjęli działania towarzyszące realizacji w/w programu. Klasy I – „Kolorowy talerz zdrowia” – lepienie z plasteliny różnych warzyw i owoców z zachowaniem odpowiednich kolorów oraz kształtów. Kompozycja przestrzenna na talerzu. Wypełnianie przez dzieci konturów warzyw i owoców – wydzieranka. Klasy II – układanie krótkich wierszyków, rymowanek i zagadek na temat właściwości zdrowotnych warzyw, owoców i mleka. Ilustrowanie ułożonych wierszyków techniką dowolną. Klasy III – oglądanie bajki „Pamiętnik Chrumasa – sezon 1” (w oparciu o materiały promocyjne ze strony internetowej KOWR), oglądanie filmików w klasach razem z wychowawcami. Kontynuacja oglądania bajki o wyżej wymienionej tematyce wspólnie z rodzicami w domu („Pamiętnik Chrumasa” – sezon 2,3,4). Wypowiedzi dzieci w klasach na temat obejrzanej bajki.
Podjęte działania przebiegły zgodnie z założeniami wynikającymi z realizacji programu. Kolorowe prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

< Dodane przez szkola dnia 10 czerwca 2021 22:32 >