Osiągnięcia uczniów naszej szkoły w wojewódzkich konkursach przedmiotowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku mogą poszczycić się wysokimi osiągnięciami w konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu.
Aleksander Jachimowski – uczeń klasy VIII c – został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Osiągnął najwyższy wynik w województwie. Do konkursu przygotowywała go nauczycielka języka polskiego – p. Olga Stawicka-Chmiela. Olek posiada również tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego – te tytuły zdobył w ubiegłym roku szkolnym, będąc uczniem klasy siódmej. Jako laureat uczeń jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.
W „Czwórce” nie brakuje również miłośników przedmiotów ścisłych. W tej dziedzinie nasi uczniowie także osiągają bardzo wysokie wyniki. Julia Łukasik – uczennica klasy VIII b – uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, a Anastazja Kukulska – uczennica klasy VIII c – została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Julię przygotowywała do konkursu pani Joanna Krzeszewska, a Anastazję – pani Katarzyna Werbińska. Piotr Seńko z klasy VIII b – uczeń pani Joanny Krzeszewskiej – jako pierwszy w powiecie tureckim wziął udział w organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu Matematycznej Olimpiadzie Juniorów i zakwalifikował się do trzeciego etapu.
Dyrektor szkoły Zbigniew Zieliński wręczył uczniom nagrody za szczególne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022.
Wszystkim uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

< Dodane przez szkola dnia 25 kwietnia 2022 22:28 >