Osiągnięcia uczniów w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego

W roku szkolnym 2020/2021 Martyna Piechota z klasy VIII b oraz Aleksander Jachimowski z klasy VII c zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Aby uzyskać ten zaszczytny tytuł, uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza podstawę programową z języka polskiego. Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem swoich polonistów. Martynę języka polskiego uczyła w klasach IV – VII p. Jolanta Jacek, a w kl. VIII p. Aleksandra Mory-Bursztyn. Olek to uczeń p. Olgi Stawickiej-Chmieli.
W dniu 2 czerwca 2021 r. pani dyrektor Wioletta Fibich wręczyła zwycięzcom Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku oraz Zaświadczenia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty o uzyskaniu tytuły finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Aleksander Jachimowski za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2020/2021: uzyskanie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego otrzymał również stypendium ufundowane przez panów Marcina i Roberta Karolaków – właścicieli firmy Elektrokabel w Turku.
Zarówno uczniom jak i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

< Dodane przez szkola dnia 15 czerwca 2021 20:40 >