Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych ze względu na pandemię i panujące obostrzenia odbyło się dla każdej klasy oddzielnie. Aby zachować właściwy dystans między osobami, spotkania zorganizowane zostały w czytelni szkolnej, a nie, jak to zawsze bywało, na sali gimnastycznej. Rozpoczęły się one od pogadanki na temat właściwego zachowania się w bibliotece, korzyści płynących z czytania oraz poszanowania książek. Następnie bibliotekarka szkolna i dyrektor szkoły pani Wioletta Fibich dokonały pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie sprawować obowiązki czytelnika. Kolejnym punktem pasowania na czytelnika było zapoznanie uczniów z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz z księgozbiorem. Następnie nowo mianowani czytelnicy wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Pierwszoklasiści oprócz dyplomów otrzymali Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.
W skład prezentowego pakietu weszły: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Na koniec pani dyrektor Wioletta Fibich przeczytała wiersz autorstwa Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł” oraz życzyła wszystkim nowo mianowanym czytelnikom wiele radości płynącej z czytelniczej przygody.

< Dodane przez szkola dnia 18 lutego 2021 18:47 >