Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Tegoroczna uroczystość miała miejsce w 11 kwietnia. Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy Pasowania będące oznaką przynależności do grona czytelników, obejrzeli inscenizację pt. „W bibliotece szkolnej”. Młodzi aktorzy z wdziękiem wcielili się w role bajkowych postaci, które opowiadały o korzyściach płynących z czytania książek, zachęcając tym samym do wypożyczania książek z biblioteki. Dodatkowe wrażenia zapewniły widzom bajeczne stroje, w których wystąpili uczniowie. Następnie bibliotekarki szkolne dokonały pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie sprawować obowiązki czytelnika biblioteki szkolnej. Po uroczystym pasowaniu każdy uczeń samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę. Od biblioteki w prezencie wszyscy pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy Pasowania, zakładki do książek wykonane przez uczniów klas starszych oraz listy skierowane do rodziców promujące akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Na koniec pierwszoklasiści uczestniczyli w głośnym czytaniu legend Wandy Chotomskiej przez uczennice należące do Koła Miłośników Biblioteki. Uśmiechnięte twarze opuszczających progi biblioteki pierwszaków były dowodem, że uroczystość była udana. Od tej chwili pierwszoklasiści są stałymi bywalcami biblioteki szkolnej.

< Dodane przez szkola_admin dnia 16 kwietnia 2014 19:58 >