Pierwszoklasiści już wypożyczają

Pod hasłem „Lubię czytać” w poniedziałek, 9 marca, w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Na uroczystość zaproszony został absolwent naszej szkoły, pan Michał Sobczak, autor książki pt. „Michalinka”. Uczniowie klas pierwszych wcześniej zostali zapoznani z treścią książki, a podczas pasowania nasz absolwent opowiadał o swojej twórczości , o zamiłowaniu do pisania nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych czytelników.
Zanim pierwszoklasiści otrzymali Dyplomy Pasowania, będące oznaką przynależności do grona czytelników, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z koła teatralnego pod opieką pani Olgi Stawickiej- Chmieli. Następnie bibliotekarki szkolne wraz z panem Michałem dokonali pasowania, a uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę, w której obiecali godnie sprawować obowiązki czytelnika. Kolejnym punktem pasowania na czytelnika było zapoznanie uczniów z regulaminem i zasadami wypożyczania oraz z księgozbiorem. Następnie nowo mianowani czytelnicy wypożyczyli swoje pierwsze książeczki. Mamy nadzieję, że od tej chwili staną się częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.

< Dodane przez szkola dnia 12 marca 2020 15:41 >