Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny to idealny początek nowej pory roku, to świetna okazja, aby pożegnać zimę, a wraz z nią niesprzyjającą aurę.
Jednym z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny. Marzanna to kukła, którą robi się ze słomy i różnych tkanin na podobiznę kobiety, a następnie topi, co ma symbolizować odejście zimy i początek wiosny. Obecnie zwyczaj ten traktowany jest jako forma zabawy, jednak w czasach słowiańskich rytuał ten traktowano bardzo poważnie.
Kalendarzowa wiosna 2022 zaczęła się 21 marca. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Wagarowicza. Nasza szkoła postawiła na coś innowacyjnego. Uczniowie wykonali wiosenne kapelusze. Zapraszamy do obejrzenia nakryć głowy, których PANI WIOSNA z pewnością by się nie powstydziła!

< Dodane przez szkola dnia 25 marca 2022 21:42 >