Program dla Szkół – II półrocze r.szk. 2021/2022

W II semestrze roku szkolnego 2021/2022 w Ogólnopolskim „Programie dla Szkół” uczestniczyło ogółem 398 uczniów z klas I-V. Od kwietnia liczba ta nieco się zwiększyła ze względu na przybyłych nowych uczniów z Ukrainy. W ramach programu prowadzone były działania towarzyszące, m.in. zajęcia plastyczno-edukacyjne, pogadanki, karty pracy, quizy, kolorowanki, zdrowe i ekologiczne śniadania oraz wyjazdy do gospodarstw agroturystycznych. Klasa III d uczestniczyła w wycieczce do Stajni Rudej Wiedźmy w Wartkowicach, która została zorganizowana na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa ph.”Od pola do stołu”. W ramach wycieczki dzieci poznawały zwierzęta, rośliny, wyrabiały masło. W klasach I-III dzieci prowadziły również hodowlę warzyw (fasoli, pomidorów). W ramach podjętych działań uczniowie klas I-III oglądali film edukacyjny pt. „Skąd się biorą warzywa, owoce i mleko?”, propagujący zdrową dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Z kolei uczniowie klas IV-V obejrzeli film edukacyjny dotyczący uprawy warzyw i owoców oraz produkcji mleka. Ponadto w klasie V b przeprowadzona została seria lekcji o zdrowym odżywianiu w ramach spotkania z dietetykiem. W ramach działań wyświetlano również ciekawostki o spożyciu owoców, warzyw i mleka na telebimie przed stołówką szkolną.

< Dodane przez szkola dnia 31 maja 2022 21:32 >