Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Przedsięwzięcia Samorządu Uczniowskiego 

Rok szkolny 2023/2024

„Mikołajki w naszej szkole” 🎅
6 grudnia to magiczny dzień w naszej szkole, a mianowicie mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę, na cześć Świętego Mikołaja z Miry. W taki właśnie sposób cała społeczność szkolna świętowała nadejście wyczekiwanego gościa, który pojawił się w każdej klasie i obdarowywał dzieci słodyczami. Na szkolnych korytarzach pojawiły się Elfy i Mikołajki ze świątecznymi wierszykami oraz życzeniami.
Do szkoły zawitał również cały orszak Mikołaja 🎅 wraz z elfami:
Dziękujemy za przemiłą niespodziankę, świetną zabawę i słodycze 🙂

 

„Gorączka andrzejkowej nocy”

Andrzejki są idealną chwilą do wróżb i zabaw tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, atmosfera była rozrywkowa, uczniowie świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, dyskotekę zakończyliśmy w doskonałych humorach. 

 

Niech Każdy pamięta:
Życzliwość jest na co dzień –nie tylko od święta 🙂
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia staraliśmy się być dla siebie wyjątkowo mili, uprzejmi i życzliwi. Uczennice z Samorządu Uczniowskiego obdarowały uczniów życzliwością przygotowaną w koszyku zwanym: „Życzliwość za jeden uśmiech”, natomiast dla najmłodszych przygotowano „Stragan życzliwości”, na którym ceną był szczery uśmiech. Przygotowano również tablicę tematyczną, która zawierała wiele życzliwych i miłych sekwencji. Pojawił się też „Pociąg życzliwości”. To święto było wspaniałym momentem do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy. W tym dniu mieliśmy okazję sprawdzić, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i okazać innym bezinteresowną życzliwość. Mamy nadzieję, że całej naszej szkolnej społeczności tegoroczne obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień przyniosły wiele radości i uśmiechu oraz pozytywnie nastroiły wszystkich na resztę dni w tym roku szkolnym.

💙💙Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 💙💙
20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – „Konwencji o prawach dziecka”. Uczczenie tego dnia jest „symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie”, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Stąd w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Organizacja ta jest „strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie”. Jej symbolem jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! Tego dnia uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – aby przyłączyć się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalną akcję UNICEF. Na holach szkolnych pojawiły się gazetki informujące o P R A W A C H D Z I E C K A, które wcześniej przygotowali uczniowie. Prawa dziecka pojawiły się także na balonach wznoszących się na głównym korytarzu. Na lekcjach wychowawcy przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
 
 
„Tydzień kolorowych emocji”
Jak powiedział Arystoteles: „Szczęcie zależy od nas samych”
Emocje i uczucia. Jak o nich mówić, okazywać? Samorząd Uczniowski we współpracy z Pedagogiem oraz Psychologiem szkolnym przeprowadził akcję pt. „Tydzień pozytywnych emocji w ciepłych barwach jesieni”. Celem akcji było propagowanie zasad dobrego wychowania na co dzień, uświadomienie, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Przeprowadziliśmy debatę, podczas której uczniowie zrozumieli, że należy wierzyć we własne możliwości, umiejętności. Dodatkową atrakcją są zajęcia taneczne dla najmłodszych klas, uwolnijmy emocje i nie bójmy się o nich mówić.
 
🍁🎃 Święto Dyni – w radosnym nastroju 🎃🍁
31 października 2023 w naszej szkole był obchodzony Dzień Dyni. Spędziliśmy radosny czas, którym główną rolę odegrał kolor pomarańczowy. Dzieci wyrażały swoje emocje, przyklejając na specjalnie do tego przeznaczonej tablicy uśmiechnięte dynie. Dynia, jako główna bohaterka, wystąpiła w wielu pracach plastycznych, ale również można było jej spróbować w różnego rodzaju potrawach czy przetworach. Uczniowie dowiedzieli się o wartościach odżywczych dyni oraz jakie witaminy zawiera. Niepozorne i niedocenione warzywo, a sprawiło naprawdę mnóstwo radości.
 

Wszystkim Chłopcom w dniu Ich święta  – kliknij

30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopca. Jest to czas kiedy panie składają życzenia najbliższym mężczyznom, zarówno starszym jak i młodszym oraz przygotowują im mały upominek. Nasi chłopcy, oprócz życzeń zostali słodko poczęstowani na przerwach cukierkami, jednak punktem kulminacyjnym była szkolna dyskoteka. Impreza trwała 3 godziny, młodzież świetnie się bawiła, chłopcy z pewnością poczuli, że to ich święto. Następnego dnia odbyła się dyskoteka dla klas 1-3.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. W naszej szkole w tym dniu królowały ubrania w kropki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego na przerwach rozdawali kolorowe kropki, zapraszali wszystkich do wspólnej zabawy i tworzenia obrazu, na którym każdy mógł postawić swoją kropkę. Uczniowie świetnie się bawiąc odkrywali swoje talenty i mocne strony. Kropki stały się inspiracją wielu aktywności plastycznych, językowych, matematycznych, komputerowych oraz ruchowych. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które ozdobiły szkolne korytarze. Było wesoło i twórczo.

================================================================================

Rok szkolny 2022/2023

Konkurs ozdób wielkanocnych
Z początkiem kwietnia Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole zorganizowały konkurs pt. „Ozdoby wielkanocne”. Prace uczniowskie zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa- klasy I-III , II grupa- klasy IV-VIII. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów, stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnoręcznie wykonanych prac, powrót do tradycji wykonywania ozdób wielkanocnych i wprowadzenie nastroju Świąt Wielkanocnych. Ozdoby zostały wykonane dowolną techniką z możliwością zastosowania materiałów naturalnych, takich jak drewno, sznurek, suszone owoce, papier, różnego rodzaju ziarna.
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
Klasy 1-3: I miejsce: Jan Świerczyński – 3c, II miejsce: Marcelina Kocik – 1b, III miejsce: Szymon Mikołajczyk – 2a. Wyróżnienie: Oliwier Grzesik oraz Natalia Grzesik z klasy 2a
Klasy 4-8: I miejsce: Maria Rembowska – 4d, II miejsce: Aleksandra Gaweł – 7a, III miejsce: Magdalena Królikowska – 4d.
Ocenie podlegała oryginalność, pomysłowość, estetyka. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas szkolnego kiermaszu przedświątecznego.

Pierwszy dzień wiosny
Tradycja obchodzenia pierwszego dnia wiosny zawitała jak co roku do naszej szkoły. Uczniowie nie zawiedli i zaskoczyli pomysłowością przychodząc bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyła się pomysłowość i spryt. Jak zawsze, solidaryzujemy się z chorymi na Zespół Downa, dlatego założyliśmy kolorowe skarpetki. Co więcej, najmłodsze klasy zorganizowały Żakinadę ulicami miasta w kolorowym przebraniu oraz dodatkowo wykonały wiosenne prace plastyczne. W klasach starszych zorganizowano quizy, kalambury i krzyżówki wiosenne, a dla klas najstarszych przewidziano projekt ekologiczny Marzanny-żegnamy, zimę witamy wiosnę.
Witaj wiosno!

WIOSNA!

Wszystkim Paniom w dniu ich święta
Z okazji Dnia Kobiet życzymy spełnienia marzeń i realizacji życiowych planów. Niech dzisiejszy dzień, nadchodząca wiosna, lato, jesień i zima będą pełne radości i dobrych myśli. Z takim przesłaniem chłopcy z Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły zawitali do klas obdarowując wszystkie panie słodkim upominkiem. Co więcej zorganizowano kiermasz, na którym można było zakupić ręcznie robioną biżuterię oraz świeczki wykonane przez uczennice działające w SU. Wszystkie panie czuły się w tym dniu wyjątkowo. Starajmy się, aby tak było na co dzień.

Walentynki 2023
14 lutego Szkole Podstawowej nr 4 obchodziliśmy walentynki. Nazwa pochodzi od imienia św. Walentego. W Polsce zaczęto je obchodzić w latach 90 XX wieku. Jednym ze zwyczajów w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne, czym zajęła się szkolna poczta walentynkowa. Atrakcji było więcej: malowanie twarzy, tatuaże, fotościanka, muzyczne dedykacje czy koncert piosenek o tematyce miłosnej. W godzinach popołudniowych chętni uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym, podczas którego obejrzeli najbardziej romantyczny film w historii kina – „Titanic”. Dodatkowo zorganizowano konkurs na udekorowanie sal lekcyjnych w tematyce walentynkowej. Nasi uczniowie jak zawsze nie zawiedli i wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością.

Mistrzowie Energii
W styczniu Samorząd Uczniowski włączył się w kampanię energetyczną w ramach konkursu „Mistrzowie Energii” organizowanego przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną. Na korytarzu szkolnym umieściliśmy skrzynkę pomysłów do której uczniowie wrzucali kartki z pomysłami związanymi z oszczędzaniem energii. Wszystkie pomysły były wykorzystane w akcji. Wykonaliśmy plakat informacyjny i gazetkę tematyczną. Przedstawiciele Samorządu – „Strażnicy Energii” na korytarzach szkolnych gasili zbędne oświetlenie, a przy wyłącznikach umieścili samodzielnie wykonane nalepki przypominające o konieczności EKO myślenia. Zorganizowaliśmy konkurs na grę planszową „Zostań Mistrzem Energii” i konkurs na Komiks „Zostań Mistrzem Energii- Oszczędzaj energię z super bohaterem Elektrysem – mistrzem oszczędzania energii”. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Pod koniec stycznia zaproponowaliśmy całej społeczności szkolnej ZADANIE – WYZWANIE: „Spróbuj dzisiaj, jutro … czy potrafisz… Godzinę przed snem nie korzystaj z telefonu, telewizora itp. Na noc odłóż telefon jak najdalej od łóżka (wyłącz powiadomienia)”. Bycie ofline jest Eko, dlatego w ferie zachęcaliśmy wszystkich do spędzania wolnego czasu z dala od niebieskich ekranów.

Zbieramy zużyte baterie
Samorząd Uczniowski zorganizował kolejny już raz akcję zbiórki zużytych baterii. Zebraliśmy 960 kg zużytych baterii. W piątek 8 grudnia pracownicy Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” odebrali od nas zebrane baterie.

Debata – Samoakceptacja
08.12.2022 przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego we współpracy z pedagogiem szkolnym zorganizowali debatę na temat samoakceptacji. Temat jest bardzo aktualny, szczególnie dla nastolatków. Uczniowie rozmawiali o tym czym jest dla nich samoakceptacja, co ma na nią wpływ , jak ją w sobie wzmacniać i radzić sobie w świecie pełnym mediów społecznościowych, instragramowych filtrów oraz show biznesu. Debata miała na celu integrację uczniów oraz zwrócenie uwagi na zjawiska mające wpływ na młodzież.

Wizyta Świętego Mikołaja w Czwórce
„6 grudnia- jak dobrze wiecie,
 Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
 A kiedy rozda już prezenty
wraca do nieba uśmiechnięty”
Tą krótką rymowanką rozpoczęliśmy dziś wizytę świętego Mikołaja, z workiem pełnym słodkości oraz w towarzystwie niezłomnych elfów z samorządu uczniowskiego. Rozbrzmiewający na korytarzu szkolnym dzwonek oznajmił wszystkim uczniom, że to właśnie 6 grudnia obchodzimy Mikołajki, i że dla każdego z nas przewidziana jest słodka niespodzianka. Ubrani na czerwono, w mikołajowych czapkach niewątpliwie poczuliśmy klimat zbliżających się świąt. Każdy z nas był dzisiaj uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole
29 listopada przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla całej społeczności szkolnej wróżby. Już od samego rana korytarze naszej szkoły zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowej zabawy z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W naszej szkole był to dzień wyjątkowy – dzień pełen pozytywnych emocji. Na korytarzu szkolnym powstało Drzewko Życzliwości, gdzie na przygotowanych wcześniej przez samorząd Uczniowski kolorowych listkach uczniowie mogli przekazywać życzenia, pisać miłe słowa. W tym dniu przypomnieliśmy sobie ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

Kolorowy tydzień
W Szkole Podstawowej nr 4 w dniach 14-18.11.2022 r. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę pod hasłem „Kolorowy tydzień”. Uczniowie codziennie ubierali się w innych barwach:
poniedziałek : kolor żółty
wtorek: kolor zielony
środa: kolor pomarańczowy
czwartek : kolor brązowy
piątek: kolor czerwony.
Inicjatywa miała za zadanie umilić kolejne dni w szkole oraz udowodnić i przekonać nieprzekonanych, że w grupie tkwi siła. Akcja miała na celu wspólną zabawę i integrację zespołów klasowych.

Dzień Chłopaka
30 września – Dzień Chłopaka – to świetna okazja, by wyrazić swą sympatię dla męskiej części naszej szkolnej społeczności. Z tej właśnie okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego z koszem pełnym słodkości zawitały do klas, by swoim kolego złożyć moc serdecznych życzeń. W klasach 1-3 Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na „Mistera w krawacie”. Tytuł Mistera zdobyli: Kacper Wójcikowski 1c, Adam Miszczak1a, Miłosz Szmajda 1a, Antoni Stencel 2c. Tytuł Wicemistera uzyskali: Paweł Markiewicz 3a, Szymon Kwolek 2a, Damian Szymański 2a, Filip Fąferek 3c oraz Wojciech Jakubowski 3c. Wszyscy chłopcy prezentowali się bardzo stylowo i uroczyście. Ten wyjątkowy dzień każda z klas uczciła również we własnym gronie. Dziewczynki przygotowały drobne prezenty, które wywołały uśmiech na twarzach naszych Panów. Nie zabrakło integracyjnych spotkań, wspólnych zabaw oraz wyjścia do kina. Dzień wcześniej tj. 29 września w szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa taneczna, którą prowadził Dawid Robak z klasy 8a. Rytmiczne utwory zachęcały do wspólnej zabawy. Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespołach klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi.
Samorząd Uczniowski

Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, talentu i odwagi. W tym dniu zorganizowaliśmy wiele działań, które pomogły nam poznać swoje mocne strony i uwierzyć w siebie. Motywem przewodnim była oczywiście kropka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili uczniów klas pierwszych i przeczytali swym młodszym kolegom ciekawą bajkę o „Kropeczce Psoteczce”. Przekazali kolorowe kropki, które pierwszaki zamieniły w bajeczne obrazy. Dla wszystkich uczniów klas 1-3 kropki stały się inspiracją wielu aktywności. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które ozdobiły szkolne korytarze. Na topie były atrybuty w kropki, z którymi chętnie robiono sobie pamiątkowe zdjęcia w kropkowej fotobudce. Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali kropkowe szarady i tworzyli drzewo swoich talentów. Było wesoło i twórczo.

 

Rok szkolny 2021/2022

Prima aprilisowe żarty – „Dzień bez plecaka”
„Dzień Bez Plecaka” to akcja, która mocno pobudza kreatywność uczniów. Najczęściej organizuje się ją na początku wiosny. W naszej szkole ten dzień postanowiliśmy obchodzić 1 kwietnia, a więc w dniu kiedy żartom nie ma końca. Zabawa była prosta – należało przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka należało użyć… No właśnie, tutaj kreatywność była ogromna! A jak pokazali uczniowie Czwórki, za plecak równie dobrze może posłużyć sklepowy koszyk, dziecięcy wózek, parasol, a nawet… opona! Zabawa – przy prezentacji swoich zastępczych „plecaków” – zawsze jest przednia.
Tego dnia stylizacja wielu uczniów różniła się od tej na co dzień, co niewątpliwie powodowało uśmiech na naszych twarzach.

„Być kobietą…” czyli o obchodach Dnia Kobiet w naszej szkole
W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Święto Kobiet. Wewnątrz naszej szkolnej społeczności zawsze staramy się pamiętać o tym dniu i okazać wszystkim wokół Paniom, ile dla nas znaczą. W tym roku było podobnie. Wszystkie kobietki małe i duże czuły się dziś wyjątkowo. Wszystkie obdarowane zostały słodkim upominkiem. Wszystkim Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Obyście spełniły wszystkie swoje marzenia i zarażały nas optymizmem każdego dnia.

Mikołajki
6 grudnia obchodzimy zwyczaj mikołajek. Nazwa „mikołajki” pochodzi od imienia świętego biskupa z Miry. Po świętym Mikołaju pozostała do naszych czasów pamięć, że czynił dobro bez rozgłosu, chcąc bezinteresownie pomagać innym, nie oczekując nic w zamian. Wiara w świętego Mikołaja to zatem wiara w to, że dobroć i miłość na stałe goszczą w ludzkich sercach.
Z tej okazji, szkolny Mikołaj i jego pomocnicy rozdali słodkości, złożyli życzenia i przybliżyli zwyczaj obchodzenia mikołajek.

Dobre wróżki w naszej szkole
Andrzejki to według tradycji niezwykły dzień – czas wróżb, przepowiedni i oczywiście magii. Tradycją lat ubiegłych 29 listopada w naszej szkole pojawiły się wróżki. Zawitały one do klas, gdzie uczniowie mogli się dowiedzieć jaka czeka ich przyszłość. Andrzejki są doskonałą okazją nie tylko do wspólnej zabawy, umożliwiają także poznanie wróżb i zwyczajów, a tym samym podtrzymywanie naszych tradycji.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały tego dnia wszystkie klasy w naszej szkole kolorowym uśmiechem oraz serdecznymi życzeniami. Pamiętajmy jednak, by być miłym nie tylko od święta 🙂

Wizerunek w Internecie a rzeczywisty obraz
Pod takim hasłem odbyła się dziś szkolna debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współpracy pedagoga szkolnego, pani Katarzyny Janas. Uczestnicy spotkania poruszyli wiele, jakże ważnych dla młodego odbiorcy tematów związanych z mediami społecznościowymi. Współcześni użytkownicy Internetu narażeni są na różne pułapki, w których przynętą są emocje, kuszące bardziej niż fakty. Pomimo tej świadomości i charakterystycznej dla ery postprawdy atmosfery nieufności, nie zawsze potrafią się przed nimi ustrzec. Wpisane w ludzką naturę ciekawość, łaknienie atrakcji i chęć korzystania z niespodziewanych okazji często okazuje się być silniejsza. Kluczową sprawą jest zatem rozsądne korzystanie z „Sieci” oraz jej dobrodziejstw.

Dzień Chłopaka
30 września to szczególna data, ponieważ właśnie wtedy obchodzimy Dzień Chłopca. Każdy chłopiec został wyróżniony i doceniony, dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego o to zadbały – każdy męski pierwiastek otrzymał słodki upominek. Nasi Panowie z pewnością poczuli się wyjątkowo i zrewanżują się 8 marca.

 

Rok szkolny 2020/2021

Akcja fotograficzna ph. „Wiosna, wiosna ach… to Ty”
Rozpoczęła się właśnie jedna z najpiękniejszych pór roku, by zatrzymać ją na dłużej Samorząd Uczniowski ogłosił akcję fotograficzną ph. „Wiosna, wiosna ach to Ty” dla uczniów klas 1-8. Zadaniem było sfotografowanie oznak wiosny w ogródkach oraz najbliższym otoczeniu. Uczniowie z wielkim zaangażowanie podeszli do swojego zadania, czego piękne rezultaty można było podziwiać na portalu Facebook na szej szkoły. Żywimy ogromną nadzieję, że upragniona wiosna w końcu na dobre do nas zawita.

Walentynki 2021
Mimo zdalnego nauczania nie zapominamy o święcie Zakochanych, przygotowując dla Was prezentację z historią tego święta. Dołączamy również kartki walentynkowe przygotowane przez Wasze koleżanki J Samorząd Uczniowski życzy Wszystkim dużo miłości.

Mikołaju, proszę Cię…
Postać Świętego Mikołaja ubranego w czerwono-biały strój oraz czapkę z pomponem jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. To w końcu właśnie na jego barkach spoczywa obowiązek obdarowania wszystkich dzieci na świecie wspaniałymi prezentami. Jednak, aby podarki były trafione, uczniowie klas 1-3 przygotowali własnoręcznie wykonane laurki. Natomiast uczniowie klas 4-8 chwycili za pióro i napisali list do św. Mikołaja, w którym przekonywali o długiej liście dobrych uczynków.
…bo magia świąt zaczyna się od Listu od Mikołaja!

Mikołajki
2020

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada wpisał się na stałe w kalendarz imprez naszej szkoły . Chociaż życzliwość powinna towarzyszyć każdemu na co dzień, to właśnie tego dnia postanowiliśmy zaakcentować jej znaczenie. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem Bądź życzliwy, a będziesz szczęśliwy„. Miłe słowa, emotki oraz kartki z życzeniami uczniowie przesyłali sobie wzajemnie poprzez pocztę elektroniczną oraz komunikatory. To właśnie uśmiech, pomoc, dobre słowo sprawiają, że nasze życie staje się lepsze i piękniejsze. „Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować to…życzliwość dla drugiego człowieka.” Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia wraca do nas z nawiązką. Mamy nadzieję, że ten dzień sprowokował uczniów do innego spojrzenia na codzienność: po co narzekać i dąsać się na siebie, skoro można inaczej. Z każdej trudnej sytuacji jest jakieś wyjście, zawsze warto przeprosić, porozmawiać. Czasami wystarczy tylko szczery uśmiech  i od razu życie staje się lepsze.

Dzień Chłopaka

Drodzy Chłopcy, dziś Wasze święto. Z tej właśnie okazji my dziewczęta pragniemy złożyć Wam życzenia:

Samych szczęśliwych dni w życiu, Uśmiechu na twarzy, Słonecznych promyków w pochmurne dni

Lata zimą i wiosny jesienią, To o czym marzysz – by Twoje było, A czego pragniesz, by się spełniło.

Z okazji Dnia Chłopaka, Daję Ci dzisiaj swoje życzenia, Niech się Twe życie, na lepsze zmienia, Wielu przyjaciół, mnóstwo miłości, Ludzkiej przyjaźni i życzliwości.

Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości, Dużo uśmiechów i wiele radości, Spełnienia marzeń i moc słodyczy, na Dzień Chłopaka Małolata życzy.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Dołączamy prezentację – wspomnienie Dnia Chłopaka z lat ubiegłych.

Prezentacja

Dzień Pozytywnego Emotikona
Dzień Pozytywnego Emotikona to pierwsza w tym roku szkolnym impreza zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Uczniowie mieli za zadanie przygotować stroje lub nakrycia głowy, na których widoczne były emotikony – czyli buźki przedstawiające pozytywne emocje. Po przyjściu do szkoły już od samego wejścia widoczna była zmiana. Większość z Was pewnie nie wie, że pierwsza emotka miejsce dziesiątki lat temu, bo w 1982 roku, kiedy ich jeszcze nie było Was na świecie. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

 

Rok szkolny 2019/2020

„Damą być…” – Dzień Kobiet w naszej szkole
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najbardziej ciekawy, barwny i pomysłowy strój małej damy. Dziewczynki prześcigały się w doborze kreacji i każda chciała poczuć się prawdziwą damą. Jury konkursowe dokonało wyboru i tak I miejsce zajęła Gabrysia Gronostaj z klasy 2a, II miejsce Amelia Maciaszek z klasy 3a, na miejscu III uplasowała się Hania Marczyńska z klasy 2a. Przyznano również wyróżnienie dla Nikoli Adamek z klasy 4b. Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkim uczestniczkom pomysłu na strój w tym wyjątkowym dla wszystkich pań dniu – tych dużych jak również tych małych. Tego dnia nie obyło się bez życzeń oraz słodkości dla wszystkich kobiet w szkole. Chłopcy z SU częstowali panie słodkościami, życząc przy tym wszelkiej pomyślności.

Walentynki w Czwórce
Pierwszy tydzień tuż po feriach upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. Szkolne korytarze przystrojone zostały balonami oraz serduszkami oczywiście w kolorze czerwonym, a wszystko to z okazji Walentynek przypadających na dzień 14 lutego. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Dwa dni wcześniej uczniowie mieli możliwość wrzucenia swoich walentynek do specjalnie w tym celu przygotowanej czerwonej skrzyni, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom w dniu 14 lutego. W naszej szkole z okazji święta zakochanych wśród uczniów klas 1-3 zorganizowany został konkurs na najciekawszy strój walentynkowy, w którym I miejsce zdobyła Amelia Maciaszek z klasy 3a, II miejsce Karina Mięksiak również z klasy 3a, natomiast na miejscu III znalazła się Nina Rosiak z klasy 3b. Zwyciężczyniom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości!

Rodzinna ozdoba świąteczna
Przed świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na rodzinną ozdobę świąteczną dla klas 1-8. Prace, które zaczęły napływać z początkiem grudnia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Oryginalne pomysły, materiały, z których ozdoby i zostały wykonane świadczą tylko o niebywałym talencie naszych uczniów oraz o kreatywności całych rodzin. Wśród klas 1-3: I miejsce: Gabriela Włodarska – klasa 2b, II miejsce: Jan Pięta – klasa 1d, III miejsce: Krzysztof Koziński – klasa 3a. Przyznaliśmy także wyróżnienia dla Fabiana Borkowskiego z klasy 2b oraz Bereniki Chojnackiej z klasy 3c. Wśród klas 4-8 I miejsce: Zosia Jesiołowska – klasa 5e, II miejsce: Sebastian Wagner – 7b oraz Agata Skopińska z klasy 5d, III miejsce – Zuzanna Chrostek – 6a. Wyróżnienie otrzymali Kinga Mruk z klasy 7a oraz Iga Woreta z klasy 5a. Wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym gratulujemy. Wszystkie ozdoby zostaną przekazane do sprzedaży podczas szkolnego kiermaszu świątecznego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy Wesołych Świąt.

Mikołajki 2019
6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Jaka była radość, gdy zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj. Przybył w towarzystwie pięknych śnieżynek. Dzieci witały go z ogromnym entuzjazmem. W podziękowaniu za słodki upominek uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi, który swoja obecnością powoduje uśmiech na twarzy każdego z nas.

Andrzejki
Andrzejki to impreza, która co roku cieszy się w naszej szkole dużą popularnością zarówno wśród tych najmłodszych jak i tych nieco starszych. Nie mogło zabraknąć wróżb, z których uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Tego typu imprezy szkolne są świetną okazją do super zabawy, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Konkurs fotograficzny „Skarby jesieni”
Wszystko wskazywało na to, że jesień już wkrótce ubarwi naszą okolicę. Zapewne wielu z uczniów chciało uwiecznić te piękne kolory na zdjęciach. Dlatego w połowie września SU ogłosił dla uczniów rodzinny konkurs fotograficzny ph. „Skarby jesieni”. Tematem przewodnim miała być oczywiście jesień. Zadaniem uczestników konkursu było ukazanie piękna jesiennej aury. Wielu uczniom udało się ją odszukać i takI miejsce w konkursie zajęła Agata Naglewska 5d, II miejsce przypadło Adamowi Wodzińskiemu z klasy 5e, natomiast na miejscu III znalazła się Wiktoria Goślińska z klasy 5e. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Zofii Jesiołowskiej z klasy 5e , Barbary Czapli z klasy 5b oraz Mai Sobestjańskiej z klasy 4b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone podczas Apelu Laureata z końcem pierwszego półrocza.

Dzień Chłopaka
Jak co roku nie zapominamy o męskiej części naszej społeczności szkolnej, zarówno tej z klasy pierwszej jak również z klasy ósmej. To właśnie 30 września dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały wszystkich chłopców słodkim upominkiem, deklamując jednocześnie radosne wierszyki. Ten drobny gest sprawił wszystkim panom wiele radości.

 

Rok szkolny 2018/2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020
5 czerwca uczniowie klas 3-7 wzięli udział w corocznie organizowanych wyborach do Samorządu Uczniowskiego na przyszły rok szkolny. Na specjalnie przygotowanych kartach do głosowania, uczniowie oddali głos na swojego kandydata. Wcześniej kandydaci mogli przedstawić siebie oraz swoje pomysły na plakatach wyborczych. Wybory przebiegły sprawnie pod czujnym okiem opiekuna SU. Wkrótce społeczność uczniowska zapozna się z członkami nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego. Przydział do poszczególnych sekcji nastąpi we wrześniu.

Rozstrzygnięcie konkursu ph. „Rodzinne ozdoby świąteczne”
Tuż przed świętem Wielkiej Nocy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze ozdoby oraz stroiki wielkanocne. Licznie przyniesione przez uczniów prace, prześcigały się w pomysłowości ich wykonania. Różnorodność form, oraz użyte do wykonania materiały przysporzyły jury trudu dokonania wyboru. W kategorii klas 1-3 I miejsce zajęła Gabrysia Wituła z klasy 3b, II miejsce – Norbert Walczak z klasy 1a, natomiast III miejsce zajęli Aniela Maciaszek z klasy 3a oraz Julia i Jakub Kozioł z klasy 3b. W kategorii klas 4-8 I miejsce zajęła Julia Dróżdż z klasy 4b, II miejsce  Marie Cisse -4b, III miejsce – Marta Grzywacz z klasy 4e. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Nagrody oraz dyplomy wręczone zostaną na Apelu Laureata w czerwcu.

Pani Wiosna w 3D
Uczniowie klas 4-8 zgodnie z wieloletnią tradycją powitali nadejście kalendarzowej wiosny. W tym roku zadanie polegało na przygotowaniu stroju dla Pani Wiosny w wymiarze 3D. Każda z klas projektowała inną część garderoby, by na koniec skompletować wiosenny ubiór. Uczniowie wykazali się pomysłowością oraz talentem artystycznym. Stroje dla Pani Wiosny można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

WIOSNA!

Wszystkim Paniom w dniu Ich święta
8 marca dziewczęta z naszej szkoły przecierały oczy ze zdziwienia, widząc swoich kolegów odświętnie odzianych, pod krawatem i w muszce. Przyczyną tak niecodziennego, ale jakże miłego dla oka widoku było przypadające na ten dzień Święto Kobiet. Chłopcy postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna na długo zapamiętała tegoroczne obchody. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego składali życzenia wszystkim Paniom. Dla swoich koleżanek przygotowali słodki upominek . Wszystkim udzielił się unoszący się w powietrzu miły nastrój. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień roku!

Szkolny konkurs na „Najpiękniejsza kartkę walentynkową”
Na okoliczność Dnia Zakochanych 14 lutego, Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów klas 1-3 oraz 4-8 konkurs na „Najpiękniejszą kartkę walentynkową”. Kartki zostały wykonane samodzielnie oraz zawierały elementy związane z Dniem Świętego Walentego. Jury oceniało pomysłowość realizacji zadania konkursowego, oraz estetykę wykonania. Wśród klas 1-3 I miejsce zajęła Matylda Maćkowiak klasa 2c, II miejsce Aniela Kukulska klasa 1c natomiast miejsce III Amelia Przygońska klasa 3a. Wśród uczniów klas 4-8 I miejsce zajęła Katarzyna Rosiak klasa 4d, II miejsce Sebastian Wagner z klasy 6b, III miejsce Anastazja Kukulska 5c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów. Prace konkursowe można było podziwiać na specjalnie w tym celu przygotowanej tablicy.

 

Szkolna Poczta Walentynkowa
Szkolna Poczta Walentynkowa to inicjatywa uczniów. Stała się już tradycją naszej szkoły i starsze roczniki przekazują ją młodszym. Uczniowie samodzielnie przygotowali akcję promującą to wydarzenie oraz skrzynkę na walentynki. W określonym czasie miłosne wyznania zbierane były do specjalnego pojemnika, a następnie – w dniu zakochanych, a więc 14 lutego powędrowały do swoich adresatów. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego roznosiły walentynki w pięknie przygotowanym na tę okazję koszem przystrojonym czerwonymi balonami. Walentynki często wykonywane są samodzielnie i wszystkie sprawiają wiele radości.

Walentynki
2019

Rodzinny stroik świąteczny
W połowie listopada Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na rodzinny świąteczny stroik dla klas 1-8. Prace, które zaczęły napływać z początkiem grudnia przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Oryginalne pomysły, materiały, z których stroiki zostały wykonane świadczą tylko o niebywałym talencie naszych uczniów oraz o kreatywności całych rodzin. Jury dokonało wyboru trzech najciekawszych stroików, chociaż zadanie należało do naprawdę trudnych. Wśród klas 1-3: I miejsce: Berenika Chojnacka – klasa 2c, II miejsce: Mateusz Szymański – klasa 1c, III miejsce: Aniela Maciaszek – klasa 2a. Przyznaliśmy także wyróżnienia dla Antoniego Kalemby z klasy 2a oraz Franciszka Mikołajczyka również z klasy 2a.Wśród klas 4-8 I miejsce: Zuzanna Chrostek – klasa 5a, II miejsce: Iga Woreta – 4a, III miejsce – Wiktor Walczykowski – 7b. Wyróżnienie otrzymała Agata Skopińska – 4d.
Wszystkim nagrodzonym oraz wyróżnionym gratulujemy. Wszystkie stroiki zostaną przekazane do sprzedaży podczas szkolnego kiermaszu świątecznego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy Wesołych Świąt 🙂

Mikołajki w „Czwórce”
Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu, uczniowie w mikołajkowych czapkach zwolnieni byli z odpytywania. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu – to Mikołaj. Był to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj w towarzystwie elfów dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego dziecka znalazła się słodka niespodzianka i dla młodszego i dla starszego, i dla grzecznego i mniej grzecznego. Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie Go oczekują. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń, że Mikołajki są tylko raz w roku!

Mikołajki 2018

W rytmach disco
Dopełnieniem wróżb andrzejkowych była zorganizowana w tym samym dniu dyskoteka, podczas której rytmy puszczanych przez szkolnego DJ – Dawida Sałopa z klasy 8b melodii porwały do tańca uczniów klas 1-8. Zabawa taneczna pokazała jakie pokłady energii drzemią w uczniach Czwórki i jak wspaniale potrafią się oni bawić. Z utęsknieniem czekamy na kolejną dyskotekę.

Czar andrzejkowych wróżb
W czwartek 29 listopada szkolne korytarze zamieniły się w „salę wróżb”. To dziewczęta z klasy czwarte i piątej zadbały o magiczny nastrój. Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magiczny z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Pamiętajmy, że przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

21 listopada – Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia sobie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Do tego święto przygotowywaliśmy się bardzo solidnie. Już kilka dni wcześniej uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowały piękne kolorowe skrzynie, do których uczniowie klas 1-8 mogli wrzucać pozdrowienia i życzenia dla kogoś im bliskiego. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały okolicznościową gazetkę, która przedstawiała kolorowe balony niesione przez dwoje uśmiechniętych dzieci. W szkole przeważał kolor żółty, pomarańczowy oraz zielony jako znak szczęśliwości i radości. 21 listopada dużą rolę odegrała w naszej szkole Poczta Życzliwości, do której wcześniej złożone zostały własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów i koleżanek oraz pracowników szkoły. W pogoni za codziennymi, zwykłymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć, jak wielką moc ma jeden uśmiech, jedno dobre słowo, zwykły ludzki gest. Warto zatrzymać się na moment i „wypuścić” w świat pozytywną energię. Ona do nas wróci ze zdwojoną siłą – to pewne…

Rozstrzygnięcie konkursu SU „Jesień nie musi być szara”
Do rodzinnego konkursu ogłoszonego z początkiem października przystąpili licznie uczniowie klas 1-8. Uczniowie prześcigali się w pomysłowości wykonania stroików, wprawiając tym samym jury konkursowe w nie lada zakłopotanie podczas oceniania prac. Były jeżyki wykonane z żołędzi, stroiki na plastrze drzewa, czy też kompozycje z mchu. Jury musiało jednak dokonać wyboru i tak: I miejsce- Zuzia Tomczak z klasy 1a, II miejsce Amelia Przygońska z klasy 3a oraz Antek Bursztyn  z klasy 2c. III miejsce przypadło dla Oliwii Janiszewskiej z klasy 3a oraz Michała Tomczaka z klasy 5b. Przyznane zostały również wyróżnienia dla Mateusza Szymańskiego z klasy 1c, Michaliny Greber z klasy 4e oraz Gabrysi Włodarskiej z klasy 1b. Nagrody zostaną wręczone podczas Apelu Laureta organizowanego z końcem pierwszego okresu nauki w styczniu 2019 r.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy pomysłowości i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Dzień Śmiesznych Fryzur
19 października został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski Dniem Śmiesznych oraz Fantazyjnych Fryzur w naszej szkole. Takie niecodzienne, nietypowe, okazjonalne fryzury prezentowali w tym dniu nasi uczniowie. Tym razem nie było wstydu nosić na głowie „koguta” albo mieć „rozczochrane” włosy 🙂 Każdy mógł dać ponieść się swoim fantazjom i przygotować coś wyjątkowego.
Dziękujemy wszystkich uczniom, którzy pamiętali o tym dniu i przygotowali ciekawe twory ze swoich włosów.

Dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka
Kolejnym etapem obchodów szkolnego Dnia Chłopaka była dyskoteka szkolna zorganizowania w dniu 4 października. W imprezie tanecznej wzięli udział uczniowie klas 1-8, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Oprawą muzyczną zajął się nasz z klasy 8c. Przy dźwiękach najnowszych utworów uczniowie świetnie się bawili Podczas dyskoteki dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły liczne konkursy. Było zagadki dotyczącego zastosowania wylosowanego kosmetyku oraz taneczny na skrawku gazety do różnych utworów muzycznych. Uczestnicy otrzymali liczne brawa i słodkie upominki.
Z niecierpliwością czekamy na kolejną imprezę taneczną.

Dzień Chłopaka
Jak co roku, również dzisiaj tj. 30 września nie zapomnieliśmy o męskiej części naszej szkolnej społeczności. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego z koszem pełnym słodkości udały się do klas, by obdarować naszych chłopców słodkim upominkiem. Koledzy nie kryli swej radości z faktu, że pamiętamy o ich święcie.

Akcja Fundacji „Pomóż i Ty”
Corocznie bierzemy udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych, więc również z początkiem roku szkolonego 2018/2019 ponownie przystąpiliśmy do akcji Fundacji „Pomóż i Ty”. Tegoroczna akcja stawia sobie za cel pomoc 15-letniemu Łukaszowi Fils, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywna rehabilitację wpisana w jego codzienne życie. Potrzebny jest również zakup specjalistycznego sprzętu, takiego jak trójkołowy rower wspomagający pracę mięśni nóg. Koszt takiego zakupu to około 10.000 zł, co znacznie przekracza możliwości finansowe rodziców chłopca. Poprzez zakup cegiełki – kalendarzyków, pomoce naukowe z j. angielskiego, j. polskiego czy matematyki przybliżamy chłopca do zakupu niezbędnego sprzętu.
Nasi uczniowie po raz kolejny okazali swoją ofiarność i wrażliwość na ludzką krzywdę.

Rok szkolny 2017/2018

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15 czerwca przeprowadziliśmy w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019.W tym roku w wyborach wzięły udział klasy 3-7, oddając swój głos na właściwego ich zdaniem kandydata. Każda z klas 3-7 miała za zadanie wybrać w swojej klasie czworo uczniów, którzy znaleźli się na liście wyborczej. W skład komisji wyborczej weszły dziewczęta z klasy szóstej oraz siódmej, które z odpowiedzialnością podeszły do swojego zadania. Wyniki wyborów znajdują się w gablocie SU.

Konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną rozstrzygnięty

26 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na najciekawszą ozdobę świąteczna. Wybór nie był łatwy, ponieważ wasze prace prześcigały się w pomysłowości wykonania oraz użytych materiałów. Po długiej naradzie zapadł werdykt: I miejsce zajęły Adrianna Misiak z klasy 2a oraz Maja Rembowska z klasy 4b, II miejsce przypadło Oliwii Laskowskiej z klasy 3b oraz Julii Łukasik z klasy 4b, natomiast miejsce III zajęli Aleksander Wójcik z klasy 2a oraz Sandra Lewandowska z klasy 4b. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy 🙂

Kiermasz ozdób wielkanocnych
Każdego roku tuż przed świętami Wielkiej Nocy Samorząd Uczniowski naszej szkoły organizuje kiermasz ozdób świątecznych. Tak było również i w tym roku. Na naszym stoisku królowały zajączki wielkanocne w różnej postaci, zawieszki na okno, stroiki na stół i wiele innych. Ozdoby cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli. Kiermasz wprowadził nas niewątpliwie w świąteczny nastrój , który udzielił się całej społeczności szkolnej.

Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę – loteria fantowa
Wojna w Syrii trwa już ponad 6 lat. Skutki konfliktu zbrojnego miały wpływ na życie niemal 6 mln dzieci. Każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie, zmagając się z brakiem wody, żywności czy prądu. Obecnie, na skutek trwającego konfliktu, ponad 2,8 mln najmłodszych mieszka na obszarach trudno dostępnych, w tym aż 280 000 dzieci przebywa na terenach całkowicie odciętych od pomocy humanitarnej. Jako szkoła również przystąpiliśmy do akcji niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. W tym celu na terenie naszej szkoły zorganizowaliśmy loterię fantową. Każdy zakupiony los stwarzał syryjskim dzieciom szansę na lepsze jutro. Zebrana podczas loterii kwota pieniężna w całości zostanie przekazana na konto Fundacji Unicef zajmującej się pomocą w Syrii. W klasach 1-7 przeprowadzone zostały także lekcje tematyczne związane z sytuacją w Syrii. Cieszy nas fakt, że nie pozostajecie bierni na ludzką krzywdę i tak czynnie włączacie się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.

Dzień Kobiet
Tradycją lat ubiegłych, również w tym roku postanowiliśmy zaakcentować dzień 8 marca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski obdarował wszystkie dziewczynki , jak również panie pracujące w naszej szkole słodkim upominkiem. Chłopcy z klasy 7a ubrani odświętnie w piękne kolorowe muchy częstowali cukierkami. recytując przy tym wesołą rymowankę.

W walentynkowym nastroju
Choć dzień świętego Walentego przypada na 14 lutego, to w naszej szkole nieco wcześniej zaczęliśmy je obchodzić. 8 lutego zorganizowaliśmy dyskotekę walentynkową, podczas której dokonaliśmy wyboru najbardziej czerwonego amorka. Uczestniczek konkursu „Pod Amorkiem” było sporo, co sprawiło jury nie lada kłopot . I miejsce zajęła Maja Sebastjańska z klasy 2b, II miejsce przypadło Laurze Łukasik z klasy 1b, natomiast na miejscu III stanęła Gabrysia Wituła również z klasy 2b. Jury przyznało także wyróżnienia dla Oli Lis z klasy 1b oraz Gabrysi Sikory z klasy 3e. Wszystkie Amorki zostały nagrodzone. Następnego dnia przeszliśmy do kolejnego etapu naszych walentynkowych obchodów. Uczniowie klas 1-7 przesyłali życzenia swoim sympatiom, a dziewczęta z samorządu uczniowskiego roznosiły je w walentynkowej poczcie. Tego dnia na szkolnym korytarzu panował kolor czerwony jako symbol miłości.

Konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne rozstrzygnięty!!!
Wasza pomysłowość, co nas bardzo cieszy, nie zna granic – wiele prac, które od Was otrzymaliśmy to prawdziwe perełki. Jury miało wyjątkowo trudny wybór, bo chcieliśmy nagrodzić Was wszystkich J Wybierając zwycięzców zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na pomysł, kreatywność, wkład pracy, a także użyte materiały. Poniżej nagrodzone prace: I miejsce: Jakub Szmajda kl. 3b oraz Maja Rembowska kl. 4b, II miejsce: Zuzia Chrostek kl. 4a oraz Damian Melerowicz kl. 3c, III miejsce: Dawid Jurkiewicz kl. 2a oraz Aleksander Wójcik kl. 2b. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i chęci wykonania ozdoby świątecznej. Wszystkie prace znalazły się na szkolnym kiermaszu, który corocznie organizujemy. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród kupujących zarówno uczniów, rodziców, jak i gości naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży zasilił fundusze samorządu uczniowskiego. Niemal wszystko zostało sprzedane, a szczęśliwi z tego powodu uczniowie zapraszają ponownie w przyszłym roku.

W mikołajkowym nastroju…
Tak jak wszędzie, tak i w naszej szkole obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. Dodatkowo uczniowie w mikołajowych czapkach zostali zwolnieni z odpowiedzi na lekcjach. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Wielu z nas wypatrywało Mikołaja już od wczesnych godzin porannych. Nasz szanowny Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich elfów zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł słodkości . Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

Andrzejki
W czwartek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. W tym dniu szkolne korytarze zamienione zostały w „salę wróżb”. To dziewczęta z klasy czwartej i szóstej zadbały o magiczny nastrój. Rada Samorządu Uczniowskiego na ten moment przeobraziła się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Druga część szkolnych Andrzejek to oczywiście dyskoteka, podczas której wybrano szkolną wróżkę oraz jej zastępczynie. W szranki konkursu stanęło wiele wróżek, które musiały sprostać trudnym zadaniom: zatańczyć w takt muzyki, wypowiedzieć magiczne słowa i wiele innych. Jury konkursowe długo debatowało nad wyborem pierwszej Wróżki. Ostatecznie miano zwyciężczyni otrzymała Zosia Wypiorczyk z klasy 1c,pierwszą zastępczynią została Natalka Siwek z klasy 2b, natomiast drugą Daria Sałop z klasy 1c. Wszystkie wróżki nagrodzone zostały gromkimi brawami oraz obdarowane dyplomem i drobnym upominkiem. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Akcja charytatywna – FUNDACJA NA RZECZ OSÓB NIEWIDOMYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Jako społeczność szkolna nie pozostajemy bierni na potrzeby innych. Dlatego chętnie włączamy się we wszelkiego rodzaju działalność charytatywną. Tym razem jest to pomoc dla Oliwii, by mogła uprawiać sport. Dziewczynka cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową oraz niedowład kończyn dolnych. Mimo cierpienia jest ona ambitną i pilną uczennicą. Pasją Oliwii jest sport oraz taniec. Zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego umożliwi Oliwce spełnić swoje marzenie. Uczniowie poprzez zakup cegiełki – pomocy naukowych zwiększają szanse na zakup sprzętu. Akcja została przeprowadzona na terenie naszej szkoły przez samorząd uczniowski w okresie od września do połowy listopada. Udział w tego rodzaju akcjach niesienia pomocy uwrażliwia młodego człowieka na cierpienie innych i uczy pokory.

21 listopada- dziś życzliwym być wypada
Takie motto przyświecało uczniom naszej szkoły podczas obchodów światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. W ramach obchodów samorząd uczniowski przygotował drzewko życzliwości, na którym uczniowie zawieszali kolorowe liście z sentencją o życzliwości lub miłym słowem skierowanym do kolegi czy koleżanki. Wszelkie działania zachęcały do bycia uprzejmym, pomocnym, uśmiechniętym i dobrym w codziennym życiu. Życzliwość w naszym codziennym życiu odgrywa wielką rolę. Uśmiech, miłe słowo, uprzejmy gest, potrafią wprowadzić w dobry nastrój oraz sprawić, że ludziom wokół lepiej się żyje.

Debata szkolna „Czy znasz swoje prawa?”
Z związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w dniu 20 listopada samorząd uczniowski przy współpracy z pedagogiem szkolnym zorganizował debatę szkolną ph. „Czy znasz swoje Prawa?”. Celem debaty było:
– zapoznanie uczniów z prawami dziecka zapisanymi w Konwencji o Prawach Dziecka
– pogłębianie wiedzy na temat znajomości praw dziecka
– kształtowanie świadomości posiadania własnych praw
– dostrzeganie odmienności drugiego człowieka
W debacie uczestniczyli uczniowie kl. IV-VII, którzy chętnie dyskutowali nt. swoich praw, głównie prawa do życia, odpoczynku i prawa do życia bez przemocy. Na początku uczniowie mieli za zadanie powiedzieć, jak rozumieją pojęcie „prawa”. Propozycje definicji zostały spisane na tablicy. Dzieci dowiedziały się, że wszystkie prawa jakie im przysługują zostały zapisane w dokumencie zwanym Konwencją Praw Dziecka. Uczniowie wspólnie analizowali treść wiersza M. Brykczyńskiego:„ Prawa Dziecka”, zapisując na kartkach prawa, o których ich zdaniem mówi autor wiersza. W dalszej części debaty uczniowie w grupach rozwiązywali quiz, porównując następnie rezultat swojej pracy. Puentą szkolnej debaty okazało się stwierdzenie, że wszyscy mają równe prawa i nie wolno ich łamać.

Dzień Kolorowych Skarpetek
Choć za oknem szaro i buro, to w naszych sercach jest kolorowo. Pod hasłem „Rozweselmy jesienną aurę” 25 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowych Skarpetek. Uczniowie radośnie zareagowali na to hasło i tego dnia założyli kolorowe skarpetki eksponując je podczas przerw.

„Wszystkim chłopcom w dniu ich święta”
29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego obdarowały męską część społeczności szkolnej słodkim upominkiem oraz życzeniami. Wielu chłopców otrzymało także życzenia indywidualne na specjalnie przygotowanych karteczkach z dedykacją. Tego samego dnia ustanowiony został również Szkolny Dzień Krawata oraz Mody Męskiej. pod hasłem: „Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany Siostro i Bracie!”. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem czy dziewczynką. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru. Uczniowie ubrani w krawat prezentowali się wyjątkowo wytwornie, a tym samym zostali zwolnieni z odpytywania na zajęciach lekcyjnych. Dzień upłynął w radosnej atmosferze a wszyscy dobrze się przy tym bawili.

Rok szkolny 2016/2017

Wielkanocne kurki, pisanki…
Samorząd Uczniowski jest od lat organizatorem szkolnego konkursu plastycznego pt. „Najładniejsza ozdoba wielkanocna” Celem konkursu jest popularyzowanie i pogłębianie wiedzy na temat tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, rozwijanie wyobraźni plastycznej i zdolności manualnych uczniów. Młodzi plastycy wykazali się dużą inwencją artystyczną wykonując: pisanki, koszyczki, stroiki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne, itp. ozdoby. Uczestnicy konkursu do wykonania swoich prac wykorzystali przeróżne materiały, np.: bibułę, wełnę, wstążki, styropian, wydmuszki, cekiny i inne. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

Debata szkolna
Tuż przed feriami przedstawiciele klas IV-VI spotkali się na wspólnej debacie szkolnej. Tematyka spotkania dotyczyła plusów i minusów szkoły. Uczniowie podkreślili dobre wyposażenie i zaplecze sportowe, zwrócili uwagę na bardzo dobre relacje z nauczycielami oraz liczne atrakcje jakie oferuje im szkoła. Zaapelowali o likwidację automatu i przywrócenie szkolnego sklepiku, mażą również o własnych szafkach, czekają również na nowe toalety na II piętrze, które systematyczne są remontowane. Opinia naszych uczniów jest bardzo ważna, spędzają w szkole dużo godzin, dlatego ważne jest by czuli się w niej komfortowo.

Czar Walentynek
14 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole Święto Miłości. Wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie, którą uczniowie naprawdę uwielbiają. Listonosz miał pełne ręce roboty, jego torba pękała od walentynek. W tym dniu dominował kolor czerwony i różowy. Postanowiono również uatrakcyjnić obchody Walentynek przygotowując specjalną tablicę pod hasłem „Walentynkowy zawrót głowy” , gdzie na czerwonych i różowych serduszkach można było zamieścić wierszyk, przesłać życzenia dla swojej sympatii. Walentynki zakończyliśmy wspólną dyskoteką połączoną z licznymi konkursami, jak taniec na gazecie i z balonem, kosztowanie serduszkowych pierników na czas itp. Wszyscy świetnie się bawili miło wspominając ten dzień.

Konkurs – ozdoba bożonarodzeniowa
Samorząd Uczniowski był organizatorem konkursu na ozdobę świąteczną, który odbył się w naszej szkole tuż przed świętami bożonarodzeniowymi. Prace, które zgłoszono do konkursu były przepiękne. Każda ozdoba wykonana była z wielką starannością, wymagała ogromu pracy, a efekt był niesamowity. W tym roku napłynęło bardzo dużo prac, niezwykle trudno było wybrać te najlepsze, dlatego postanowiliśmy nagrodzić i wyróżnić większą niż zazwyczaj ilość ozdób konkursowych. Oto osoby nagrodzone w konkursie: I miejsce – Jakub Szmajda (2c) i Gabriela Wituła (1b), II miejsce: Karolina Woźniak (3d), Piotr Pietrzak (2d), Marcelina Filipiak (4a), Dawid Jurkiewicz (1), Jan Kosowski (6a), Julia Szelągowska (6b), Agata Ziętek (1b), Zuzanna Chrostek (3a), Anastazja Obarek (5a), III miejsce: Gabriela Granos (3a), Wiktoria Goślińska (3b), Agnieszka Gromada (6a), Marika Borowiak (6a). Wyróżnienia otrzymują: Katarzyna Rosiak (2d), Jakub Ignasiak (3c), Krzysztof Zydorkiewicz (3a), Sebastian Wagner (4b)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział i zaangażowanie.

ozdoba_ch_16 (1) ozdoba_ch_16 (2) ozdoba_ch_16 (3)
ozdoba_ch_16 (4) ozdoba_ch_16 (5) ozdoba_ch_16 (6)

Mikołajki
Zgodnie z tradycją w dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Jego pomocnikami były śnieżynki, które pomagały Mikołajowi nosić worek pełen słodyczy. Swoją wizytą sprawił dzieciom dużo radości i zapewnił, że odwiedzi ich za rok.

mikolajki_16-2 mikolajki_16-4 mikolajki_16-3
mikolajki_16-5 mikolajki_16-6 mikolajki_16-1

Dzień Życzliwości w „Czwórce”
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Samorząd ,który był organizatorem imprezy dołożył wszelkich starań, żeby przybliżyć ideę Dnia Życzliwości oraz przypomnieć tradycję jego świętowania. Na dzień 21 listopada każda klasa przygotowała girlandy z uśmiechniętymi buźkami, z których utworzony został łańcuch życzliwości i przyjaźni i udekorowano nim korytarz szkolny. Ma on przypominać, że wszyscy w szkole okazujemy sobie przyjaźń i życzliwość nie tylko w ten jeden dzień, ale na co dzień.
Na korytarzu zamieszczono ogłoszenie z hasłem: „Zatrzymaj się koleżanko, kolego i napisz coś miłego”, każdy uczeń na kolorowej chmurce mógł zamieścić życzenia, pozdrowienia czy przeprosiny. Tablica szybko zapełniła się wierszykami i miłymi słowami Podsumowaniem tego dnia było spotkanie uczniów w sali gimnastycznej, gdzie dziewczyny z klasy VI b wykonały zumbę, zachęcając do wspólnej zabawy i tańca.

Halloween w szkole
Dnia 27.10.2016 odbyła się w naszej szkole impreza Halloween. Na uczestników dyskoteki czekały atrakcje i niespodzianki. Wspólną zabawę zaczęliśmy muzycznie, piosenkami w języku angielskim oraz humorystycznym przedstawieniem ph. „Czarownica-Higienica”. Na uczestników zabawy czekały liczne konkursy: taniec z miotłą, balonowy stwór, jedzenie jabłek na czas, ozdoba z dyni oraz wybór najciekawszego przebrania halloweenowego. W ten jeden wieczór wspólnie z naszymi gośćmi, uczniami Klubu Europejskiego z Dzierzbina mieliśmy okazję aby poudawać duchy, strachy, wiedźmy i inne stworzenia.

hallow_16-1 hallow_16-4 hallow_16-7
hallow_16-15 hallow_16-19 hallow_16-20

Dzień Chłopca
30 września 2016 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka w naszej szkole. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wręczyły dżentelmenom słodkie upominki i złożyły życzenia. Samorząd Uczniowski zorganizował również dyskotekę. Chłopcy uczestniczyli w zabawnych konkurencjach, które przygotowano specjalnie dla nich. Były to m.in.: malowanie paznokci na czas, zaplatanie warkocza, jedzenie jabłka na sznurku, chodzenie po wybiegu w butach na szpilkach i prezentacja własnych stylizacji podczas pokazu mody. Wszyscy uczestnicy konkursów dostali drobne upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny, ale największą frajdą i nagrodą była świetna zabawa, dobry humor i wyjątkowa atmosfera. Mamy nadzieję, że nasi panowie będą mile wspominać swoje święto.

d_chl_16-1 d_chl_16-2 d_chl_16-1
d_chl_16-2 d_chl_16-3 d_chl_16-3

Konkurs na jesienny stroik rozstrzygnięty
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na stroik jesienny. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, tworząc niesamowite kompozycje z warzyw, owoców, liści, szyszek oraz innych darów jesieni. Wszystkie prace podziwiać można na parterze szkoły. Niezwykle trudno było wybrać te najlepsze, nagrodzeni zostali: I miejsce: Julia Szmajda (IVb) i Julia Nowak (VIa), II miejsce: Julia Bartosik (IId) i Gabriela Wituła (Ib), III miejsce: Aleksander Wójcik (Ia) i Julia Litwin (IIIb). Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w konkursie.

stroik_16-2 stroik_16-3 stroik_16-4
stroik_16-5 stroik_16-6 stroik_16-1

Rok szkolny 2015/2016

Wybory do SU
W dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w jednej z ważniejszych lekcji demokracji w szkole. Uczestniczyli w wyborach przedstawicieli do reprezentacji Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedzone zostały zgłaszaniem kandydatów i prezentacją ich programów wyborczych. Uczniowie w głosowaniu równym, tajnym, powszechnym i bezpośrednim wybierali swoich przedstawicieli, którzy od września będą reprezentować społeczność szkolną w organach SU. Nad prawidłowym głosowaniem czuwała komisja wyborcza. Jej skład stanowili głównie uczniowie (nie kandydujący), pełnili funkcję obserwatorów. Samorząd Uczniowski to jeden z organów szkoły, który zapewnia uczniom możliwości uczestniczenia w procesie podejmowania decyzji dotyczących życia szkoły. Takie zadanie i możliwości stoją przed nowymi reprezentantami, którzy rozpoczną swoją pracę już po wakacjach.

wybory_16 (5) wybory_16 (4) wybory_16 (3)
wybory_16 (2) wybory_16 (1) wybory_16 (6)

Dzień Kobiet
Dnia 10 marca wszystkie kobiety, małe i duże w naszej szkole mogły poczuć się bardzo wyjątkowo. Usłyszały wiele ciepłych słów od chłopców, którzy nie zapomnieli o ich świecie. Członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim paniom i koleżankom życzenia oraz wręczyli słodkości. Te miłe gesty wywołały duży uśmiech na twarzach wszystkich kobiet.

dk_2016 (2) dk_2016 (1) dk_2016 (3)

Walentynki
Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Kolorowa skrzynka została ustawiona na korytarzu szkolnym, gdzie uczniowie wrzucali do niej swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Były one wręczane w dniu walentynek – 14 lutego przez pracowników poczty walentynkowej. Atmosferę tego dnia tworzył również odpowiedni wystrój klas, dominował kolor czerwony i niezliczona ilość czerwonych serc, pojawiających się w różnych miejscach w szkole.

val_2016 (2) val_2016 (1) val_2016 (3)

Konkurs na ozdobę choinkową
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Pomysły były przeróżne, ciekawe i wymagające dużego nakładu pracy. Jury zdecydowało, że I miejsce należy się Mai Rembowskiej z kl. 2b, II miejsce Aleksandrze Szelągowskiej z kl. 5b oraz Aleksandrze Solińskiej z kl. 4c, natomiast miejsce III zajęły Nela Pasturek z kl. 2d oraz Maciej Grzelak z kl. 6c. Nagrodzonym uczniom gratulujemy. Wszystkie ozdoby zostały przekazane na kiermasz świąteczny zorganizowany w naszej szkole w ostatnim tygodniu przed świętami.

bn_2015 (3) bn_2015 (2) bn_2015 (1)

Słodki mikołajkowy upominek
Co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Mikołaj przychodzi do naszych uczniów z wizytą oraz słodkim upominkiem. Tak też było i w tym roku, kiedy to odwiedzając każdą z klas w asyście swoich wiernych elfów pytał „Czy dzieci byłyście grzeczne?”.

mikolajki2015 (1) mikolajki2015 (2) mikolajki2015 (3)

Andrzejki
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Obchodziliśmy je w naszej szkole 30 listopada. Był to dzień niezwykły , inny niż wszystkie. Szkolne korytarze za sprawą przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego zmieniły się w miejsce wróżb. Wróżki przepowiadały przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą papierowych serc z imionami, nazwami zawodów, losów przyszłości do których dołączona była słodka niespodzianka. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To był magiczny dzień.

andrzejki2015 (1) andrzejki2015 (5) andrzejki2015 (4)
andrzejki2015 (3) andrzejki2015 (2)  

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Jeśli usuwa się z życia miłość i życzliwość,
to usuwa się się wszelką przyjemność.
(Cyceron)

To jedna z sentencji, które znalazły się na życzliwym drzewku przygotowanym przez uczniów samorządu uczniowskiego. 21 listopada obchodzony jest dzień pełen uśmiechów, dobrych uczynków i pozytywnych emocji, czyli Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom, szarości, często smutnej rzeczywistości. Jako społeczność szkolna również chcieliśmy dołączyć się do wszelkich życzliwości. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI przygotowali własne drzewka, na których zawieszali karteczki oraz liście z życzliwym słowem. Dodatkowo przygotowana została również tablica informacyjna, która przybliżyła ideę tego dnia. Goniąc za codziennymi sprawami, dobrem materialnym, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą. Czego możemy życzyć sobie w Dniu Życzliwości? Zapewne tego, aby jego przyjazna atmosfera panowała przez cały rok, a uśmiech codziennie gościł na twarzach Polaków.

dzien_zyczl2015 (5) dzien_zyczl2015 (1) dzien_zyczl2015 (3)
dzien_zyczl2015-4z dzien_zyczl2015-2z dzien_zyczl2015-6z

Konkurs jesienny
Z początkiem października uczniowie klas 1-6 przystąpili do konkursu ph. „Barwy jesieni”. Zadaniem było wykonanie fotografii, następnie przygotowanie albumu wraz z komentarzem do zdjęć. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, czyli świata przyrody, a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień. Jury miało nie lada zadanie, by spośród tylu pięknych albumów wyłonić zwycięzcę. Ostatecznie I miejsce zajęła Nina Gatka (1d), II miejsce – Zuzanna Chrostek (2a), III miejsce przypadło Amelii Pietrzak (4c). Wyróżnienia otrzymali: Lenka Łuczak (1d), Remigiusz Sobczak (2a), Martyna Rębisz (2b), Adaś Nowak (3b), Wiktoria Goślińska (1d), Aleksandra Solińska (4c), Gabrysia Pastuszka (4b). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

barwyjesieni-15 (1) barwyjesieni-15 (3) barwyjesieni-15 (2)

Naszym Chłopcom w dniu ich święta…
30 września, jak co roku dziewczęta z samorządu uczniowskiego nie zapomniały o naszych chłopcach, podarowując im słodki upominek oraz składając serdeczne życzenia. Dało się zauważyć miłe zaskoczenie ze strony naszych młodych dżentelmenów.

dch2015 (2) dch2015 (1)

Rok szkolny 2014/2015

Wybory do SU na rok szkolny 2015/2016
Z końcem roku szkolnego odbywają się w naszej szkole wybory do samorządu uczniowskiego na nowy rok. Wychowawcy klas 3-5 podali kandydatów ze swoich klas, z których to nazwisk została utworzona lista wyborcza. Uczniowie oddawali głosy na czterech kandydatów. Wybory zostały przeprowadzone według wcześniej omówionych procedur.
Jednym z celów edukacyjnych organizowania wyborów do SU jest oswojenie uczniów z sytuacją głosowania. Dzięki wielokrotnemu doświadczeniu, po zakończeniu edukacji młodzi obywatele będą mieli poczucie, że wybory, głosowanie, karty wyborcze to jest gra, której reguły są im znane. To oswojenie się z rolą wyborcy w przyszłości zaowocuje aktywnym obywatelstwem.

wybory2015 (1) wybory2015 (2) wybory2015 (3)
wybory2015 (4) wybory2015 (5) wybory2015 (6)

Kartka na Dzień Mamy
Nie zapominamy o święcie mamy, dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami. Uczestnicy mieli dowolność w wykonaniu kartki, trudno też było wybrać zwycięzcę. Ostatecznie I miejsce zajęła Martynka Rębisz -1a, II miejsce Klaudia Jasiak z klasy 6c, a III – Maja Rembowska – 1a. Wyróżnienie otrzymała Gabrysia Woreta – 1a. Gratulujemy pomysłów 🙂

Debata uczniowska
W ostatnim tygodniu kwietnia samorząd uczniowski zainicjował debatę uczniowską klas 4-6 ph. „Ruch to zdrowie”. Miesiąc kwiecień obchodzimy w naszej szkole jako miesiąc zdrowia, zachęcając uczniów już od klas pierwszych zarówno do zdrowego odżywiania się, jak i zdrowego trybu życia. Debatę rozpoczęliśmy od rozwiązania testu o tematyce zdrowotnej, co dało nam obraz świadomości i wiedzy uczniów na temat zdrowia. Uczniowie pracowali w małych grupach, mając możliwość dokonania wspólnego wyboru właściwej odpowiedzi. Następnym z przygotowanych zadań było podanie pomysłów na ciekawą lekcję wychowania fizycznego tak, by nawet ci najbardziej  „leniwi” chętnie w nich uczestniczyli. Na koniec uczniowie sporządzili dzienny rozkład posiłków i propozycji menu dla ucznia naszej szkoły. Mamy głęboką nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia zaowocują na przyszłość większą świadomością przy dokonywaniu wyborów, jak zdrowo się odżywiać i zdrowo żyć.

ruchtozdrowie (3) ruchtozdrowie (2) ruchtozdrowie (1)

Wiosenny czas świąteczny
Tuż przed świętami Wielkiej Nocy zorganizowaliśmy w naszej szkole pokaz ozdób świątecznych z możliwością ich zakupu. Podziwiać można było kurczaki, jajeczka oraz inne pomysłowe cudeńka. Równocześnie rozstrzygnięty został konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną. I miejsce zdobyła Nina Siwczyńska – 4a, II miejsce Paula Kasierska – 1b,a miejsce III zdobyły trzy osoby: Amelia Kasprzak – 1b, Ewa Frątczak – 4a oraz Dawid Nawrocki – 4a. Zwycięzcom gratulujemy 🙂

konkwielanocny (1) konkwielanocny (3) konkwielanocny (2)

Dzień Kobiet
6 marca chłopcy z Samorządy Uczniowskiego nie zapomnieli o dziewczętach naszej szkoły. Odświętnie ubrani , z koszykiem pełnym słodkości, wędrowali po klasach obdarowując swoje koleżanki słodkim upominkiem. Nie zapomnieli również o paniach nauczycielkach oraz wszystkich paniach pracujących w naszej szkole. Takie gesty z okazji Dnia Kobiet są zawsze mile widziane, będąc wyrazem sympatii i szacunku.

DK2015

Walentynki
14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych – Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki. Ogłoszony również został konkurs na „Serce walentynkowe”. I miejsce zajęły: Zuzia Chrostek – 1a oraz Kacper Koral – 1b, II miejsce-Klaudia Jasiak – 6c oraz Paula Kasierska – 1b, III miejsce – Amelia Tutaj – 1b. Zwycięzcom gratulujemy. Serca podziwiać można na specjalnej tablicy na korytarzu szkolnym.

walentynki2015 (1) walentynki2015 (2) walentynki2015 (3)

Góra Grosza 2014
Akcja „Góra Grosza”, do której corocznie się włączamy, daje uczniom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka, podjęcia wspólnego dzieła, do którego każdy mógł się przyłączyć i aktywnie je wspierać. Zaangażowanie klas było bardzo budujące, uczniowie bardzo chętnie wspierali akcję, namawiali również swoich rodziców do wsparcia tak zaszczytnego celu i przekazania grosików, które zalegają w portfelu, na „Górę Grosza”. CEL GÓRY GROSZA: Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 60 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W tym roku w dniach 26 listopada do 5 grudnia zbieraliśmy pieniądze na terenie naszej szkoły.

goragrosza2014 (2) goragrosza2014 (1)

Pokaz ozdób świątecznych
Aniołki ręcznie zrobione na szydełku, bałwanki oraz bombki ze wstążki, choinki wykonane z gazety podczas warsztatów szkolnych to tylko nieliczne ozdoby, które można było podziwiać na corocznym, szkolnym pokazie ozdób świątecznych. Ozdoby można było podziwiać w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów uda nam się zaskoczyć pomysłami.

odobybn2014 (1)

Konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną
Każdego roku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski oraz świetlica szkolna organizują Konkurs na najciekawszą ozdobę świąteczną. Uczniowie prześcigają się wtedy się w pomysłach. Ocenie podlegały: sposób wykonania, wrażenie ogólnie, estetyka wykonania, samodzielna praca dziecka. Jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zajął Dawid Nawrocki z klasy 4a, II miejsce Natalia Cybulska z klasy 2c, natomiast miejsce III zajęła Oliwka Lament z klasy 1b. Prace wyróżnione to: Gabrysia Józefiak – 2a, Gabrysia Miszczak – 4a, Aleksandra Kąpielska – 6c oraz Klaudia Jasiak – 6c. Gratulujemy 🙂

ozdobabn2014 (3) ozdobabn2014 (2) ozdobabn2014 (1)

Mikołajki 2014
6 grudnia, jak co roku, w murach naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj z worem słodkości dla uczniów oraz nauczycieli. Uczniowie przyjęli go entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechu. Przejęte i uradowane buzie, zwłaszcza tych najmłodszych z klas I-III tylko potwierdzają naszą wiarę w Świętego Mikołaja.

mikolajki2014 (1) mikolajki2014 (2) mikolajki2014 (3)

Andrzejki na wesoło
28 listopada korytarz naszej szkoły zamienił się w miejsce wróżb. Każdy uczeń miał możliwość skorzystania z przepowiedni wróżki, a były to m.in. papierowe serca z imionami, kostki z liczbami i wiele innych. Dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego w pięknych, kolorowych strojach stworzyły atmosferę iście magiczną, wzbudzając szczególne zainteresowanie wśród uczniów klas 1-3.

andrz2014 (1) andrz2014 (2) andrz2014 (3)
andrz2014 (4) andrz2014 (5) andrz2014 (6)

Debata szkolna: PRZEMOC I AGRESJA W SZKOLE I JEJ OKOLICY – JAK SIĘ PRZED TYM BRONIĆ
W środę tj. 25 listopada przeprowadzono w naszej szkole debatę ph. PRZEMOC I AGRESJA W SZKOLE I JEJ OKOLICY- JAK SIĘ PRZED TYM BRONIĆ. W debacie wzięli udział członkowie SU naszej szkoły oraz przedstawiciele klas 4-6. Na początku debaty opiekun samorządu wyjaśnił znaczenie terminu agresja-przemoc, zwracając uwagę na demoralizujący wpływ tychże działań na dorosłe życie obecnej młodzieży. Następnie głos oddano uczniom, którzy bardzo aktywnie włączyli się do dyskusji. Uczniowie mieli do dyspozycji tablicę, na której zapisywali najważniejsze punkty debaty oraz metody przeciwdziałania zachowaniom agresywnym. Aby debata nie miała tylko charakteru teoretycznego charakteru, dzieci wykonały kilka praktycznych ćwiczeń. Były to m.in.: „Nie lubię, gdy…”, „Burza”, „Odgadnij emocje”. Podsumowaniem spotkania były anonimowo wypełnione ankiety, które dały realny obraz stopnia rozumowania zagadnienia.

debata_agresja_2014 (2) debata_agresja_2014 (3) debata_agresja_2014 (5)

Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Na tę okazję uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty oraz hasła, które w swojej treści zawierały sentencje oraz myśli na temat życzliwości. Następnie plakaty zostały zawieszone w głównym korytarzu szkoły. Uczniowie klas 1-3 przygotowali na ten dzień kotyliony z uśmiechniętą buźką, które przypięte zostały do ich bluzeczek. Światowy Dzień Życzliwości ma służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.

zyczliwosc (1) zyczliwosc (2) zyczliwosc (3)

Udział w akcji „Zapal znicz pamięci”
26 października punktualnie o godz. 12.00 uczniowie z „Czwórki” zapalili znicz pamięci bohaterom z zachodnich kresów II Rzeczypospolitej, którzy w latach II Wojny Światowej zapłacili najwyższą cenę za swoją postawę życiową. Akcja spotkała się z dużym odzewem ze strony uczniów samorządu uczniowskiego naszej szkoły.  Wspólnie z uczniami pozostałych szkół naszego miasta zapaliliśmy znicz pod pomnikiem NIGDY WIĘCEJ WOJNY, a następnie uczniowie naszej szkoły  udali się pod pomnik gen. Mieczysława Smorawińskiego – patrona szkoły, gdzie również zapłonął znicz pamięci.

zapal_znicz (1) zapal_znicz (2)

Dzień Chłopca
30 września nie zapomnieliśmy o męskiej części naszej społeczności. Od wielu bowiem lat celebrujemy ten dzień, wręczając wszystkim chłopcom słodkie upominki oraz recytując zabawne wiersze. Z tej również okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, podczas której uczniowie doskonale się bawili przy rytmach najnowszych przebojów.

d_chlopca2014 (1) d_chlopca2014 (2) d_chlopca2014 (3)

a

Rok szkolny 2013/2014

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015
Jak co roku, w czerwcu, Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory do nowego składu na rok szkolny 2014/2015. 17 czerwca uczniowie klas III-V oddali swoje głosy na 3 kandydatów wyłonionych wcześniej przez zespoły klasowe. Nowo wybrane osoby rozpoczną pracę w SU z początkiem nowego roku szkolnego. Tymczasem przed nami okres zasłużonych wakacji.

Konkurs na ozdobę wielkanocną
Rozstrzygnięcie konkursu na „wielkanocne jajo oraz kartkę wielkanocną”.
„Wielkanocne jajo”: I miejsce – Alan Wieczorek VIb, Klaudia Jasiak Vc, II miejsce – Gabrysia Wereta IVc, Natalia Kośla IIc, III miejsce – Wiktor Walczykowski IIb.
Najciekawsza kartka wielkanocna: I miejsce Aleksandra Frącala IIb, II miejsce – Nina Siwczyńska IIIa, Weronika Kośla IIc, III miejsce – Marta Urbaniak Ic, Martyna Piechota Ib. Gratulujemy!!!

ozdoba_wielkanocna (3) ozdoba_wielkanocna (2) ozdoba_wielkanocna (1)

Kiermasz wielkanocny
W wielkanocny nastrój wprowadził nas coroczny kiermasz ozdób, które samodzielnie zostały przygotowane przez uczniów. Do kupienia były zajączki, jajka, ozdoby na stół i wiele innych. Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera .

kiermasz_wielkanocny (2) kiermasz_wielkanocny (1)

Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo
Pierwszy Dzień Wiosny przypadł w tym roku w piątek 21 marca. Wiosnę powitaliśmy na sportowo przygotowując szereg zabaw sportowych oraz quizów i zagadek. Każda z klas otrzymała zadanie i tak np. klasy czwarte rozwiązywały rebusy, klasy piąte prezentowały miss wiosny „na sportowo”, natomiast klasy szóste wzięły udział w zawodach sportowych na wesoło. Wśród konkurencji znalazły się m.in. rzut piłeczka palantową do kosza, celne trafienie do bramki. Najśmieszniejszą konkurencją okazała się tzw. jaskółka (utrzymanie jak najdłużej pozycji jaskółki). Zwycięskie klasy nagrodzone zostały dyplomami. Wiosna na dobre w nas zagościła, dodając nowej pozytywnej energii.

wiosna1d (3) wiosna1d (2) wiosna1d (1)

Dzień Kobiet
Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego nie zapominają o kobietach – tych młodszych oraz tych nieco starszych. 8 marca wręczali oni swym koleżankom słodki upominek, składając jednocześnie życzenia wszelkiej pomyślności. W tym dniu pewnie każda kobieta poczuła się wyjątkowa.

dk2014 (1) dk2014 (2) dk2014 (3)
dk2014 (4) dk2014 (5) dk2014 (6)

Debata
Sztuka porozumiewania się- czy to trudna sprawa? To temat debaty jaka została zorganizowana przez opiekunów SU w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku. W spotkaniu, które odbyło się 10 grudnia udział wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1, która odpowiedziała na nasze zaproszenie. Skuteczne porozumiewanie się to podstawa stosunków międzyludzkich, wymaga umiejętności przekazywania własnych poglądów jak również odbierania i interpretowania komunikatów przesyłanych przez innych. Formy przekazu informacji są dziś nieograniczone i coraz częściej korzysta się w tym celu z możliwości telefonu czy łączy internetowych. Uczniowie metodą burzy mózgów wskazywali różne sposoby komunikowania oraz oceniali ich wady oraz zalety. Mieli za zadanie ustalić jaki środek informacji wykorzystaliby będąc w różnych sytuacjach (na bezludnej wyspie, w zamkniętym pomieszczeniu czy na otwartym morzu). Przygotowane ćwiczenia: głuchy telefon, pantomima czy kalambury były nie tylko świetną zabawą ale uświadomiły, jak ważna jest komunikacja niewerbalna. Język, gesty, mimika to najdoskonalszy sposób porozumiewania się.

debata (4) debata (3) debata (1)
debata (5) debata (6) debata (2)

Mikołajki
Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku. Tradycyjnie w dniu 6 grudnia każdy z uczniów otrzymał słodki upominek.

mikolajki2013 (3) mikolajki2013 (2) mikolajki2013 (1)

Andrzejki
„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce w naszej szkole w czwartek 28 listopada, kiedy to uczennice Samorządu Uczniowskiego kl. IV-VI wróżyły wszystkim chętnym, a po południu zaprosiliśmy do zabawy tanecznej.

andrzejki (2) andrzejki (3) andrzejki (1)

Konkurs jesienny
Jesień kojarzymy zwykle ze spadkiem temperatury i końcem wspaniałych wakacji. Jesień może okazać się całkiem miłą porą roku, o czym świadczą prace konkursowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wśród nagrodzonych prac  znalazły się: jesienny wianuszek, bransoletka z kasztanów, wieża z liści, naszyjnik z różyczek, tacka z jesiennymi bogactwami oraz kubeczki przystrojone liśćmi.
I miejsce zajęła Martyna Kolańska – 5a, II miejsce – Julia Nowak – 3a, III miejsce – Abigail Chmielewska – 3c. Przyznano również wyróżnienia: Katarzyna Perlińska – 3a, Julia Szmajda – 1b, Sebastian Szmajda – 3c, Julia Zielonka- 2a, Wiktoria Podgórska – 6a. Gratulujemy 🙂

konkurs jesienny (8) konkurs jesienny (7) konkurs jesienny (6)
konkurs jesienny (5) konkurs jesienny (3) konkurs jesienny (2)

Kodeks Ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku
Celem najważniejszym szkoły powinno być wspieranie ucznia w jego wszechstronnym rozwoju osobistym, a zwłaszcza godności człowieka jako osoby, jego podmiotowości  i prawem do nieskrępowanego rozwoju. Szkoła ma na celu kształtowanie właściwej kultury życia, zasad zachowania i wizerunku ucznia. W tym celu w dniu 3 października Samorząd Uczniowski będący reprezentantem całej społeczności szkolnej opracował kodeks etyczny ucznia – zbiór zasad pomagający  uczniom w rozstrzyganiu problemów etycznych. Jest on wezwaniem do wszystkich uczniów szkoły, aby w życiu kierowali się zasadami moralnymi, prawdą oraz dobrem drugiego człowieka. Kodeks odzwierciedla wartości etyczne jakimi Szkoła Podstawowa nr 4  w Turku hołduje i jakich pragnie przestrzegać.
Wkrótce kodeks ucznia będzie ogólnie dostępny. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

kodeks2 kodeks1

Dzień Chłopca
Corocznie 30 września nie zapominamy o męskiej części naszej szkolnej społeczności. Z tej zatem okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego częstowały swoich kolegów słodkim upominkiem składając przy tym ciepłe życzenia. Odbył się również konkurs ph. „Moda męska” w wykonaniu dziewczyn. Oceniano pomysłowość prezentowanego stroju. Zwyciężczynią konkursu została Gabriela Miszczak (3a), II miejsce zajęły Kasia Perlińska oraz Nina Siewczyńska (3a), natomiast miejsce III zdobyły uczennice klasy szóstej: Julia Bocian (6c) oraz Aleksandra Bednarek (6b).
Z okazji Dnia Chłopca Samorząd Uczniowski zorganizował również zabawę taneczną.

dzienchlopca1 dzienchlopca2
< Dodane przez szkola dnia 2 listopada 2023 18:15 >