Siatkarki z „Czwórki” w drodze po laury

W dniach 7-8 marca uczennice klas piątych wystąpiły w XVI Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Burmistrza Miasta Milicza, który na starcie zgromadził 28 zespołów z całej Polski, w tym mistrzynie i wicemistrzynie Klubowych Mistrzostw Polski z 2013 roku, zawodniczki z Kosieczyna oraz ekipy z Krakowa, Kołobrzegu, Aleksandrowa Łódzkiego i Zawiercia. Drużyny w początkowej fazie zostały podzielone na cztery grupy, z których do ścisłego finału awansowały po dwa najlepsze zespoły. Dziewczęta z pierwszego zespołu po wygraniu wszystkich sześciu meczów w grupie, z kompletem punktów awansowały do najlepszej ósemki turnieju, gdzie grając bardzo ambitnie i z poświęceniem ostatecznie uplasowały się na bardzo wysokim piątym miejscu. Nasz drugi skład, grając ze zmiennym szczęściem, wywalczył ostatecznie dwudzieste drugie miejsce. Udany występ w Miliczu nie był jedynym sukcesem naszych zawodniczek. Wcześniej doskonaliły swe umiejętności siatkarskie podczas turniejów organizowanych przez różne kluby z terenu województwa wielkopolskiego.
Na VI Turnieju Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 i Prezesa OSP w Turku, grając z zawodniczkami o rok starszymi, zajęły II miejsce. Na tym samym miejscu uplasowały się również podczas Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej w Kole, rozegranego w ramach XXII Finału WOŚP. Z kolei występ w Noworocznym Turnieju Piłki Siatkowej w Poznaniu przyniósł naszemu pierwszemu zespołowi ósme miejsce, natomiast drugiemu – trzynaste. Poza tym dziewczęta brały udział w licznych meczach towarzyskich rozgrywanych w Kole i Kaliszu, gdzie miały okazję do wymiany doświadczeń i podniesienia swoich umiejętności siatkarskich.
Wszystkie wyjazdy na turnieje i mecze towarzyskie były możliwe dzięki wsparciu dyrekcji naszej szkoły oraz zaangażowaniu rodziców młodych siatkarek. Skład drużyny: Klaudia Jasiak, Nikola Jeske, Natalia Włodarczyk, Aleksandra Kąpielska, Maja Majda, Weronika Mendelak, Michalina Chłodnicka, Dagmara Skopińska (opiekun: Iwona Kustosz).

< Dodane przez szkola_admin dnia 25 marca 2014 21:31 >