Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Ślubowanie klas pierwszych

Piątek, 4 października 2013 roku był dniem wyjątkowy dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały swoich uczniów z prawami i obowiązkami wynikającymi z faktu rozpoczęcia nauki w szkole.

W uroczystości wzięły udział klasy Ia, Ib, Ic wraz w wychowawczyniami,  dyrekcja szkoły, a także zaproszeni goście w osobach: siostrzenica patrona szkoły pani Anna Szyper, przedstawiciel rodziców klas pierwszych pan Łukasz Piechota a także rodzice uczniów. Po odśpiewaniu hymnu szkoły nastąpiła część oficjalna uroczystości. Dyrektor szkoły pani Maria Kukulska oraz zaproszeni goście skierowali do dzieci słowa pełne radości, wzruszeń i życzliwości. Uczniowie ubrani w granatowe togi oraz birety z wielkim entuzjazmem złożyli na sztandar szkoły niezwykle ważne przyrzeczenie „…. być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły….”. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był sam akt pasowania na ucznia.

Pani dyrektor pasowała każde dziecko z klasy pierwszej poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką a wychowawczynie wręczały pamiątkowe dyplomy.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IIb. W trakcie występów swoje umiejętności zaprezentowały także pierwszaki, śpiewając piosenkę pt. „Marsz pierwszaków”. Następnie każda z klas wyrecytowała wierszyk o tematyce szkolnej. Dla uczniów klas pierwszych przygotowane były zagadki w rozwiązywaniu których świetnie się sprawdziły. Po wspólnych pamiątkowych zdjęciach uczniowie udali się do klas na zasłużony poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość ta była podniosłą i niezapomnianą dla nich chwilą oraz wspaniałą okazją do wzajemnej integracji.

< Dodane przez szkola_admin dnia 8 października 2013 18:05 >