Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Spotkanie z fotografem przyrody

26 listopada uczniowie klas trzecich spotkali się z fotografem przyrody panem Karolem Fornalczykiem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że fotografia przyrodnicza, a w szczególności fotografia dziko żyjących ptaków, jest niewątpliwie jedną z najbardziej wymagających, czasochłonnych i wyspecjalizowanych praktyk fotograficznych. Obejrzały sprzęt fotograficzny oraz dodatkowe wyposażenie min. mobilną czatownię, ubiór i siatki maskujące. Zobaczyły zdjęcia i filmy przedstawiające zwierzęta żyjące na terenach powiatu tureckiego. Mogły dowiedzieć się o wielu niesamowitych faktach i ciekawostek z życia tych zwierząt. Pan Karol na zakończenie spotkania wręczył dzieciom ulotki na temat zasad prawidłowego dokarmiania ptaków. Dla uczniów była to ciekawa lekcja przyrody, która wzbudziła w nich pasję do obserwacji mieszkańców naszego lasu.

< Dodane przez szkola dnia 29 listopada 2021 22:08 >