Sukcesy uczniów SP4 w sztafetach pływackich

22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Pływaniu. W pływaniu drużynowym zarówno dziewczęta jak i chłopcy z rocznika 2009 i młodsi nie mieli sobie równych. Obie sztafety zajęły I miejsce i uzyskały tytuł Mistrza Powiatu. W pływaniu drużynowym młodzieży dziewczęta z rocznika 2007-2008 również stanęły na najwyższym podium i przez cały rok cieszyć się będą tytułem Mistrzyń Powiatu, natomiast chłopcy wywalczyli srebro. Wszystkie cztery sztafety awansowały do Mistrzostw Województwa. Skład sztafet młodszych dzieci: dziewczęta – Zuzanna Wędzik, Agata Jakubowska, Karolina Wierucka, Oliwia Laskowska, Maja Sobestjańska, Zuzanna Owczarek, Zuzanna Feliniak, Zofia Skała, Agata Ziętek; chłopcy – Filip Fąferek, Wojciech Jakubowski, Jakub Kmieciak, Dawid Kończak, Alan Smak, Witold Mosiagin, Wiktor Nowak. Skład sztafet młodzieży: dziewczęta – Julia Kujawa, Martyna Rębisz, Agata Naglewska, Oliwia Lament, Michalina Cieślak, Aleksandra Skała, Michalina Kacała, Hanna Bartosik, Zuzanna Tomczak; chłopcy – Piotr Grabowski, Adam Gradzik, Eryk Nita, Brunon Soliński, Michał Tomczak, Oliwier Wojciechowski.
Zawody indywidualne rozegrane zostały w czerech stylach pływackich: styl motylkowy, grzbietowy, klasyczny i dowolny. Uczniowie zdobyli liczne dyplomy i ustanowili nowe rekordy, które cieszą i rokują nadzieje na przyszły rok. Reasumując, zdobyliśmy 16 miejsc na podium: 8 złote, 3 srebrne i 5 brązowe.
Jesteśmy z Was dumni! Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów na wojewódzkim etapie zawodów pływackich!
Opiekunowie sztafet: Anna Grzelak, Zbigniew Zieliński.

< Dodane przez szkola dnia 25 października 2021 8:46 >