"Świadoma nauka"

O tym jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych we współczesnym świecie wiedzą nasi uczniowie. Skuteczne przekazywanie wiedzy przynosi rezultaty i dzieci łatwiej zdobywają wiadomości jeśli lekcje są atrakcyjne. W tym celu, aby posiadane umiejętności językowe umieć zastosować w praktyce została nawiązana współpraca ze szkołami za granicą polegająca na pisaniu listów do swoich rówieśników w języku angielskim.w Niemczech, Włoszech i Węgrzech, co sprzyja doskonaleniu umiejętności językowych i wzajemnej komunikacji. Stwarza to również możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu kultury i tradycji innych krajów.
Stało się to za sprawą nauczycielki języka angielskiego pani Kariny Lament, która dwukrotnie w tym roku odbyła kurs metodyczno-językowy w Wielkiej Brytanii i uzyskała zainteresowanie wzajemną współpracą ze strony innych nauczycieli języka angielskiego z krajów za granicą.  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w szkole został zorganizowany „Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w języku angielskim i niemieckim”, a zwycięzcy mogli w nagrodę wysłać swoje efektowne prace do kolegów z zagranicy z życzeniami świąteczno-noworocznymi, aby ta przyjaźń rozwijała się i trwała jak najdłużej wraz z upływem lat.
swiadoma_nauka 1

< Dodane przez szkola_admin dnia 21 grudnia 2013 12:20 >