Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody, który obchodzimy 22 marca, w klasach 1 a, 2c, 2 d, 3a i 3d odbyły się lekcje dotyczące wody oparte na zaproponowanych przez Polską Akcję Humanitarną (PAH) scenariuszach lekcji. Uczniowie eksperymentowali i przeprowadzali doświadczenia z wodą, brali udział w konkursach oraz quizach, wykonywali prace plastyczne. Klasa VI e na godzinie obejrzała film Katarzyny Gandor „Czy zabraknie nam wody?”, która była wstępem do refleksji nad wodą, którą zużywamy poprzez nadmierną konsumpcję. Następnie kilku uczniów przedstawiło swoje mini-prezentacje nt. dostępu wody na świecie. Obchody zostały zakończone przeprowadzeniem quizu, przygotowanym przez jedną uczennicę dla całej klasy. W klasach siódmych w ramach lekcji plastyki oraz godziny wychowawczej w 7 b , uczniowie obejrzeli filmy: „Jak wygląda dostęp do wody w Somalii”, „Kropla wody dla Sudanu”, „Jak walczyć z konsumpcjonizmem?”, „Obieg wody w przyrodzie” oraz „Bez wody nie ma życia”. Uczniowie wykonali plakaty na temat obejrzanych filmów. Wyrazili w ten sposób swoje zrozumienie konieczności oszczędzania wody.

< Dodane przez szkola dnia 16 kwietnia 2021 22:08 >