Światowy Dzień Ziemi ph. Przywróć naszą Ziemię

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Tegorocznym obchodom Dnia Ziemi towarzyszyło hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Zdalna nauka nie przeszkodziła uczniom naszej szkoły w czynnym udziale w tak szczytnej akcji. Zadaniem uczniów klas 4-8 było zaprojektowanie dowolną techniką logo tegorocznych obchodów święta. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały prezentację multimedialną, którą można było obejrzeć podczas godziny wychowawczej. Również uczniowie klas 1-3 podjęli wiele działań mających na celu ochronę naszej Ziemi. Dzieci przygotowały projekt rodzinny ph. Jak dbam o planetę? Swoje działania uwieczniły na fotografiach, które przestawiały np. sadzenie drzew, sprzątanie okolicy, segregację śmieci oraz oszczędzanie wody. Z surowców wtórnych wykonały zabawki oraz ciekawe gadżety, dając im tym samym drugie życie. Uczniowie odbyli cykl lekcji o ochronie naszej Planety, poznały zagrożenia i sposoby ochrony Ziemi, zasady segregacji, zdobyły informacje nt. recyklingu. Przydomowe ogródki oraz okoliczne lasy były również świetną okazją do zbierania , a następnie segregacji odpadów. Lekcje informatyki stwarzały okazję do wykonania prezentacji w programie Power Point.
Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska. Jak wynika z powyższych działań, los naszej Ziemi nie jest obojętny uczniom Czwórki.

< Dodane przez szkola dnia 21 kwietnia 2021 22:37 >