„Światowy Dzień Ziemi” w naszej szkole

W ramach działań ekologicznych w naszej szkole zorganizowany został konkurs ekologiczny dla uczniów klas 8. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych związanych z właściwą segregacją śmieci, oszczędzaniem energii, wody oraz dbałością o czystość środowiska. Podczas konkursu należało się wykazać się znajomością zagadnień nt. takich zjawisk jak : dziura ozonowa, smog, kwaśne deszcze, efekt cieplarniany, recykling oraz ekologiczny styl życia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Anastazja Kukulska z klasy 8c, drugie Kinga Kowalska z klasy 8c, a trzecie Zuzanna Chrostek z klasy 8a. Dodatkowo przeprowadzono zajęcia ekologiczne w klasie 3 c podczas których uczniowie segregowali przygotowane wcześniej odpady do odpowiednich pojemników, a na zakończenie zajęć, korzystając z surowców wtórnych, w grupach wykonali zabawkę. Mamy nadzieję, że powyższa lekcja nie tylko była miłą zabawą dla uczniów, ale przede wszystkim uświadomiła im, jak prawidłowo segregować odpady i jak zmniejszyć ich ilość.

< Dodane przez szkola dnia 28 kwietnia 2022 22:59 >