Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Święto biblioteki szkolnej

Już od wielu lat październik jest okazja do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym roku przyświecało mu hasło „Biblioteki szkolne – bramy do życia”. W bibliotece szkolnej odbywały się spotkania biblioteczne dla klas I-VI, które miały na celu zachęcenie do odwiedzania biblioteki szkolnej oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W tym czasie zorganizowany został konkurs dla klas V- VI na napisanie wiersza o bibliotece. Wśród wielu prac wyłonione zostały najlepsze: I miejsce zdobyły: Oliwia Nowinowska z klasy Vb i Nikola Lubik z kl. IVc, II miejsce: Maciej Grzelak z kl. IVc i Julia Krysztoforska z kl. IVc. Ogłoszony został również konkurs rysunkowy ph. „Moja szkolna biblioteka”. Zwycięzcami zostali: Kinga Kupińska z kl. IIIc – I miejsce, Abigail Chmielewska z kl. IIIc – II miejsce, Marika Borowiak z kl. IIIa – III miejsce. W czytelni zorganizowano wystawę książek trzymających w napięciu oraz ekspozycję prac plastycznych uczniów klas III.
Październik obfitował w głośne czytanie legend i baśni uczniom klas I-III. Do biblioteki zapraszane były dzieci z przedszkola, które uczestniczyły w czytaniu książek metodą Kamishibai czyli japońskim teatrze obrazkowym. Dzieci były zachwycone tą formą słuchania bajek. Z okazji święta czytelnicy obdarowali bibliotekę przepięknymi, kolorowymi laurkami. Zostały one wyeksponowane na gazetce w widocznym miejscu biblioteki. Był to bardzo wyjątkowy miesiąc dla biblioteki szkolnej.

< Dodane przez szkola_admin dnia 27 listopada 2013 9:51 >