Święto Patrona inne niż zawsze

30 kwietnia przypada 27. rocznica nadania naszej szkole imienia gen.M. M. Smorawińskiego. Tego roku ze względu na stan zagrożenia epidemicznego w kraju i na świecie Święto obchodzone było inaczej niż zawsze. Zdalne nauczanie uniemożliwiło bezpośredni udział społeczności szkolnej w uroczystościach. Oczywiście uczniowie uczcili pamięć generała i na zdalnych lekcjach historii oraz godzinach wychowawczych wspominano postać Patrona, jego żołnierską drogę zakończoną męczeńską śmiercią w Katyniu 1940 roku. Uczniowie klas młodszych w domach wykonywali prace plastyczne związane z postacią Patrona, a następnie udokumentowali je na zdjęciach, które przesyłali do nauczycieli. W dniu Święta Patrona w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły pani Maria Kukulska oraz w-ce dyrektor pani Wioletta Fibich złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed popiersiem PATRONA. Społeczność szkolna nie mogła się spotkać, by wspólnie obchodzić Dzień Patrona, Bohatera, który jest dla niej wzorem, lecz myślami wszyscy tego dnia byli przy pomniku przed szkołą, gdzie co roku odbywa się uroczysty apel. Świadectwem pamięci stał się płonący znicz, który jeszcze długo po zapadnięciu zmroku oświetlał to miejsce i przypominał, że 30 kwietnia jest ważną datą dla naszej szkoły.

< Dodane przez szkola dnia 1 maja 2020 17:46 >