Święto Patrona Szkoły

Co roku 30 kwietnia obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona, w tym roku już po raz 28. Również dziś, mimo trwającej pandemii i braku możliwości czynnego uczestnictwa w uroczystej akademii, uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć naszego patrona gen. M. M. Smorawińskiego.
Zdalne lekcje historii oraz godziny wychowawcze były okazją do wspomnień o tym wspaniałym człowieku. Uczniowie klas młodszych, jak i 4-8, obejrzeli przygotowaną na tę okazję prezentację Samorządu Uczniowskiego, która przybliżyła życiorys oraz dokonania generała. Dla tych najmłodszych przygotowano także kolaż ze zbiorem fotografii wcześniejszych obchodów Dnia Patrona. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji plastycznej pn. „Portret mojego patrona”. Przygotowany został także quiz o M. M. Smorawińskim. W dniu Święta Patrona w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły pani Wioletta Fibich oraz w-ce dyrektor pan Zbigniew Zieliński złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem PATRONA.  Społeczność szkolna nie mogła uczestniczyć w uroczystym apelu, mimo to nasze myśli skierowane były w stronę tego, który niewątpliwie jest naszym bohaterem. Cześć Jego pamięci!

< Dodane przez szkola dnia 29 kwietnia 2021 19:55 >