Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Szkoła Promująca Zdrowie

 

Solidarni z osobami z autyzmem
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, w które włączyła się nasza szkoła, rozpoczęły się od udziału nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej: Iwony Urbaniak, Bożeny Podębskiej i Aleksandry Bojnowskiej w III Powiatowej Konferencji, która miała miejsce w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku. Głównym jej punktem był wykład mgr Anny Samosiej na temat „Prawidłowego żywienia dzieci z autyzmem”. Konferencja zakończyła się degustacją potraw przygotowanych ze zdrowych produktów, głównie warzyw i owoców.
2. kwietnia przyłączyliśmy się do Niebieskiego Happeningu ph. „Zdrowie”. Uczniowie klas 1d, 2a, 2b i 2d, wyposażeni w niebieskie balony i niebieskie owoce oraz posiadający niebieskie elementy stroju, spotkali się z innymi uczestnikami imprezy na Rynku Miejskim. Dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę, a następnie uczestniczyły w zorganizowanych dla nich zabawach integracyjnych. Na koniec wypuściliśmy w powietrze niebieskie balony na znak solidarności z osobami z autyzmem. Opiekę sprawowały panie: Aleksandra Bojnowska, Iwona Urbaniak, Bożena Podębska i Ewelina Rygiert.

Uczymy się ratować ludzi
Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach, podczas których uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Przeprowadził je ratownik medyczny p. Paweł Mikołajczyk, jednocześnie rodzic ucznia naszej szkoły. Cykl obejmował 2 spotkania po 1 godzinie lekcyjnej dla każdej z klas. Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się ze sposobem postępowania w przypadku omdleń. Poznali symptomy omdlenia, nauczyli się wzywania pomocy, udrażniania dróg oddechowych i przećwiczyli pozycję boczną ustaloną. Podczas drugiego spotkania z ratownikiem poznali sposoby postępowania z osobami poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych. Przećwiczyli prawidłowy sposób wzywania pomocy, sprawdzania przytomności oraz oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej przy wykorzystaniu fantomów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności mogą okazać się kiedyś przydatne. Stwierdzono, że gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielić pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie. Po skończonym cyklu zajęć w dniu 18 maja uczniowie i nauczyciele podziękowali p. P. Mikołajczykowi za przyjęcie zaproszenia oraz profesjonalnie i ciekawie przeprowadzone zajęcia. Organizatorkami spotkań były: p. B. Podębska i p. I. Urbaniak – szkolne koordynatorki ds. promocji zdrowia.

Było zdrowo i sportowo
Tradycją jest, że w naszej szkole obchodzony jest corocznie Szkolny Tydzień Zdrowia. W tym okresie staramy się zaproponować uczniom wiele ciekawych działań o charakterze prozdrowotnym.
Dzieci z klas młodszych przygotowywały i spożywały wspólnie drugie śniadania. Przy tej okazji uczyły się estetycznego nakrywania stołów i kulturalnego zachowania podczas posiłków. Pierwszoklasiści i czwartoklasiści zajęli się profilaktyką meningokokową – obejrzeli film, a następnie wykonali prace plastyczne dotyczące 5 złotych zasad.
Klasy V i VI zgromadziły przepisy kulinarne z propozycjami zdrowych posiłków. Dały one podstawę do powstania „Uczniowskiej książki kucharskiej”. Uczennice klas siódmych przy wsparciu nauczycielek wychowania fizycznego przygotowały układy taneczne i uczyły tańców wszystkich chętnych zgromadzonych na płycie boiska. Aktywne przerwy cieszyły się zainteresowaniem zarówno dziewcząt jak i chłopców, a nagrane filmiki biły rekordy oglądalności na szkolnym Faceboooku.

VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie
25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Malanowie odbyła się VII Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Jak co roku uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu. Konferencja przebiegała pod hasłem „Tradycyjnie, ekologicznie i zdrowo”. Gości przywitał wspaniałym występem chór szkolny. Zaproszeni przez organizatorów specjaliści przedstawili prelekcje na temat wartości odżywczych tradycyjnych warzyw i owoców oraz znaczenia ich kolorów. Usłyszeliśmy również bardzo ciekawy wykład dotyczący życia pszczół i znaczenia produktów takich jak miód, pyłek pszczeli czy propolis. Prezentacje przeplatane były występami wokalnymi uczniów oraz krótkim przedstawieniem. Nasze uczennice – Agata Kwolek i Sandra Zaleska – wraz z innymi dziećmi uczestniczyły w warsztatach carvingu, czyli sztuki wykonywania dekoracji z warzyw i owoców. Następnie dziewczynki lepiły pierogi, które można było zjeść podczas wspaniałego poczęstunku. Atrakcjom nie było końca. Organizatorzy przygotowali jeszcze zajęcia integracyjne na hali sportowej. Dużym zaskoczeniem dla gości było pojawienie się zespołu ludowego „Tradycja”, który wystąpił na zakończenie konferencji. Gospodarze w podziękowaniu obdarowali nas słoiczkami z miodem. Opiekę nad dziećmi sprawowały: Bożena Podębska i Katarzyna Janas.

Światowy Dzień Zdrowia 2018
Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia obchodzony był pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. W ramach jego obchodów w naszej szkole wykonana została gazetka okolicznościowa, która miała zwrócić uwagę społeczności szkolnej na temat przewodni kampanii „Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego”.
Zadaniem klas II-VII było wykonanie plakatów ph. „Czy wiesz, że …?”. Uczniowie zbierali ciekawostki dotyczące porad zdrowotnych, po dokonanej selekcji, wykonali wspólnie prace plastyczne. Zarówno gazetka, jak i plakaty, umieszczone w holu szkoły oraz na korytarzach, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły, którzy z zainteresowaniem czytali zebrane tam informacje.

„Program dla szkół”
W ramach projektu „Program dla szkół” w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas I wraz z wychowawcami przygotowali warsztaty – szaszłyki owocowo-warzywne, klasy II przygotowały degustację produktów ekologicznych, a klasy III plakaty propagujące zdrowy styl życia. Wspólny posiłek poprzedził krótki występ uczniów z klasy III a, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki o korzyściach płynących ze spożywania warzyw i owoców. W ramach tego programu klasy I i III wykonały także prace plastyczne na temat „Wesołe owoce i warzywa”. Kolorowe i barwne prace udekorowały gazetki tematyczne w szkole. W klasach IV uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym ph „Piramida zdrowego żywienia”. W klasach V zorganizowano zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Rozmowa z uczniami dotyczyła następujących zagadnień: omówienie piramidy zdrowego odżywiania; znaczenie witamin i minerałów w codziennej diecie; rola wody w organizmie człowieka. Podsumowaniem zajęć było rozwiązanie przez uczniów krzyżówki z hasłem „Zdrowa żywność”. Podjęte działania przebiegły zgodnie z założeniami wynikającymi z realizacji programu.

Promocja zdrowia – nasze plany na nowy rok szkolny
W roku szkolnym 2015/2016 w ramach realizacji Programu Promocji Zdrowia kontynuowane będą programy: „Nie pal przy mnie, proszę”, „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Program Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce”, „Trzymaj Formę”, „Pierwszy dzwonek”, „Bezpieczna droga do szkoły”, „Spójrz inaczej”. Nowe działania, do których mamy zamiar przystąpić, to m.in.: włączenie się klas I-III do ogólnopolskiego programu „Zdrowe – Nietrudne”, propagowanie znaczenia drugiego śniadania dla rozwoju dzieci i młodzieży, realizacja programu „Mały Mistrz” w kl. Ia.
Ważnym wydarzeniem, które będzie miało miejsce w naszej placówce w kwietniu 2016 roku, będzie V Konferencja Szkół Promujących Zdrowie.

Obchody „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu”
W trzeci czwartek listopada obchodzony jest w Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Jest to najpopularniejsza akcja prozdrowotna, promująca zdrowy, wolny od dymu tytoniowego styl życia. W tym roku dzień ten przypadł na 20 listopada. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów. Już 13 listopada odbyła się pedagogizacja rodziców podczas wywiadówek na temat „Szkodliwe następstwa biernego palenia tytoniu”. W wielu klasach pedagog szkolny przeprowadziła zajęcia warsztatowe o tej tematyce. Na korytarzu szkolnym nie zabrakło plakatów oraz emblematów antynikotynowych.
Mamy nadzieję, że nasze działania wpłyną na zmianę nawyku – nie palenia papierosów w obecności dziecka oraz przyczynią się do propagowania zdrowego stylu życia.

rzucanie_palenia_2014 (1) rzucanie_palenia_2014 (2) rzucanie_palenia_2014 (3)
rzucanie_palenia_2014 (4)   rzucanie_palenia_2014 (5)

Zdrowe sałatki owocowe
Informacje i zdjęcia można znaleźć tutaj.

Zdrowe odżywianie
W poniedziałek, tj. 28 kwietnia 2014 roku w naszej szkole, odbyła się prelekcja dla uczniów klas V-VI na temat zdrowego odżywiania pod hasłem „Zdrowa i racjonalna dieta dla młodzieży i dorosłych”.
Autorem prelekcji była dietetyk mgr Natalia Osińska. Celem spotkania było zaznajomienie młodzieży szkolnej z optymalną dla ich rozwoju dietą oraz wskazanie zalet zdrowego żywienia, a także konsekwencji niewłaściwego odżywiania. Prelekcja została poparta prezentacją multimedialną. Wskazano jaki wpływ na powstawanie zaburzeń żywieniowych ma niewłaściwa dieta oraz nieprzestrzeganie norm żywieniowych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Podsumowaniem spotkania była żywa dyskusja w trakcie której uczniowie zadawali wiele pytań. Interesowała ich zwłaszcza kwestia doboru odpowiedniej diety do ich wieku rozwojowego. Najwięcej pytań zadawano na temat występowania chorób będących następstwem niewłaściwego odżywiania i niewłaściwych diet, jak: anoreksja i bulimia. Spotkanie okazało się ciekawe, owocne i bardzo potrzebne.

dietetyk (8) dietetyk (7) dietetyk (6)
dietetyk (5) dietetyk (4) dietetyk (3)
dietetyk (2)   dietetyk (1)

III Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie
9 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbyła się III Powiatowa Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Do udziału w konferencji zaproszono p. dyrektor naszej szkoły Marię Kukulską oraz szkolnych koordynatorów promocji zdrowia- p. Bożenę Podębską i p. Iwonę Urbaniak. Młodzież naszej szkoły reprezentowały liderki zdrowia : Gabriela Majczak, Martyna Laskowska i Wiktoria Podgórska. Uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji nt.”Zagrożenia otyłością u dzieci”, którą wygłosił dr n. med. Andrzej Kręgiel oraz obejrzeli spektakl pt.”Hamburger i spółka przed sądem” w wykonaniu uczniów goszczącej nas placówki. Następnie odbył się wspólny aerobic. Nauczyciele zostali zaproszeni na film pt.”Czas na zdrowie”, który to był pretekstem do debaty nt. „Rola szkoły w profilaktyce otyłości- dobre praktyki” Uczniowie z poszczególnych szkół natomiast w czasie trwania debaty przygotowywali z przyniesionych przez siebie produktów- zdrowe przekąski, pokonywali „ścieżkę zdrowia” i rozwiązywali zadania umysłowe. Wszyscy chętni uczestnicy konferencji wzięli udział we wspólnym biegu w ramach programu „Biegam, bo lubię.” Spotkanie przeplatano przerwami na napoje i degustację zdrowych potraw. Konferencja była okazją do podzielenia się kolejnymi dobrymi praktykami i rozwiązaniami, które można wdrażać realizując zadania Szkół Promujących Zdrowie.

Białe śniadanie
W Szkole Promującej Zdrowie o zdrowym odżywianiu mówi się często. Jednakże od słów ważniejsze jest działanie. Uczniowie klas 3. omawiając zagadnienie „Przetwory mleczne” zorganizowali wspólnie „białe śniadanie”, składające się głównie z produktów mlecznych.  Na stole znalazły się różnego rodzaju sery i serki (białe, żółte, topione, pleśniowe, homogenizowane). Dzieci mogły spróbować masła i twarogu własnego wyrobu. Z pomocą szkolnego kucharza uczniowie przygotowali ciepłe mleko i kakao. Dodatkiem do przetworów mlecznych było jasne i ciemne pieczywo. Uczniowie zasiedli do wspólnego posiłku i w miłej atmosferze zjedli przygotowane przez siebie śniadanie.
Dzięki tej niecodziennej lekcji dzieci poznały wartości odżywcze spożywanych produktów, utrwaliły zasady bezpieczeństwa i higieny podczas przygotowywania posiłków oraz zasady kulturalnego zachowania się przy stole.

biale_sniadanie (1) biale_sniadanie (2) biale_sniadanie (3)
biale_sniadanie (4) biale_sniadanie (5) biale_sniadanie (6)
biale_sniadanie (7) biale_sniadanie (8) biale_sniadanie (9)

Logo szkoły promującej zdrowie
W kwietniu 2013 roku w szkole rozstrzygnięto wśród uczniów konkurs na „Logo szkoły promującej zdrowie”. Celem konkursu było zaprojektowanie logo o dowolnym kształcie, dowolnej kolorystyce z elementami, które będą symbolizowały ideę szkoły promującej zdrowie, a więc: zdrowy tryb życia, higienę ciała, prawidłowe odżywianie. Logo wykorzystywane jest dla wewnętrznych potrzeb placówki jako Szkoły Promującej Zdrowie. Spośród prac, które napłynęły komisja w składzie: p. M. Woźniak, p. E. Muszyńska i p. Z. Pawlak wyłoniła pracę autorstwa Pauli Fret z klasy VIa, która najbardziej odpowiadała pod względem tematycznym i estetycznym. Od tej pory wszelkie informacje związane ze Szkołą Promującą Zdrowie są firmowane znakiem autorstwa Pauli.

Logo (Paula Fret klasa 6a)

 

< Dodane przez szkola_admin dnia 1 marca 2014 16:42 >