Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

"Szlachetna paczka" w naszej szkole

Szlachetna paczka to ogólnopolska akcja pomocy – realizowana od kilku lat przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Akcja ta dociera z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych oraz takich, których bieda jest niezawiniona.
W tym roku po raz pierwszy cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie takiej właśnie pomocy dla starszej, schorowanej, samotnej osoby. W akcję zaangażowali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie oraz ich rodzice. W krótkim czasie zgromadziliśmy duże ilości produktów spożywczych, artykułów chemicznych i odzieżowych. Specjalnym prezentem był zakup pralki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w tak szlachetne działania. Przygotowaliśmy paczkę, która obdarowanej sprawiła wiele radości. Jesteśmy pewni, że tegoroczne święta będą dla Niej szczęśliwym czasem. Ponadto, spełniając oczekiwania potrzebującej, przekonaliśmy się, że przyjemniej jest dawać niż brać.

< Dodane przez szkola_admin dnia 12 grudnia 2013 0:20 >