Teatralny marzec „Iskierki”

Starsza grupa szkolnego kółka teatralnego „Iskierka” przygotowała przedstawienie zatytułowane „Zielony wędrowiec” wg scenariusza napisanego na podstawie opowiadania Liliany Bardijewskiej. Członkowie zespołu wystąpili dwukrotnie przed uczniami klas I-III i IV-VI. Widzowie z uwagą śledzili wędrówkę zielonego Stworka przez świat kolorów, który stopniowo poznawał inne krainy i zrozumiał, że świat może być różnorodny, wielobarwny i piękny. Jednak ciągle marzył o powrocie do Stworii, gdyż to był jego dom. Młode aktorki, uczennice klasy V c, w składzie: Michalina Chłodnicka, Klaudia Jasiak, Zuzanna Kaczmarek, Aleksandra Kąpielska, Maja Majda, Natalia Urbańczyk, Natalia Włodarczyk doskonale sprawdziły się w swych rolach.
Zespół „Iskierka” wystąpił z w/w przedstawieniem na 36. Konfrontacjach teatrów dziecięcych „PRZESTRZENIE WYOBRAŹNI” zorganizowanych w Centrum Kultury w Dobrej, gdzie otrzymał wyróżnienie. Uczennice wzięły także udział w warsztatach z aktorami łódzkiego Teatru „Pinokio”. Były to spotkania poświęcone teatrowi cieni, improwizacji teatralnej oraz opowiadaniu historii. Zespół „Iskierka” uczestniczył również w kolejnej edycji Festiwalu Szkolnego „Plama” zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Turku.

< Dodane przez szkola_admin dnia 1 kwietnia 2014 14:31 >