Uczniowie Czwórki na Wielkiej Lekcji WF 2022

Fundacja Orły Sportu od czerwca organizują projekt „Wielka lekcja WF z siatkówką 2022”. Jest to całodniowa impreza siatkarska, która ma promować wśród najmłodszych chęć do rozwijania zainteresowań oraz umiejętności sportowych. W czwartek, 15 września, impreza zawitała do Turku. W hali sportowej OSIR w Turku, uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wyjątkowej lekcji Wychowania Fizycznego pod okiem dwukrotnej złotej medalistki mistrzostw Europy w siatkówce, Małgorzaty Glinki-Mogentale.
Imprezę rozpoczęła rozmowa z naszą mistrzynią, podczas której dzieci mogły ją lepiej poznać i zadali ciekawe pytania. Następnie wszyscy rozgrzali się pod okiem doświadczonych instruktorów, aby rozpocząć najdłuższa w tym roku lekcję WF, podczas której szlifowali swoje umiejętności siatkarskie pod okiem trenerów oraz samej mistrzyni, która przeglądała się poczynaniom naszych uczniów. Po sytym i zdrowym posiłku, uczniowie rozegrali mecz siatkówki i wzięli udział w krótkim konkursie historycznym dotyczącym wkładu sportowców w walkę o niepodległość Polski.
Na końcu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników, którzy zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wrócili do szkoły.

< Dodane przez szkola dnia 18 września 2022 22:25 >