Uczniowie Czwórki na XIX Rajdzie Pieczonego Ziemniaka

W mroźny niedzielny poranek – 10 października, uczniowie SP nr 4 w Turku wyruszyli na trasę pieszą i rowerową rajdu pieczonego ziemniaka zorganizowanego przez PTTK Turek. Rekordowa ilość 160 uczniów, rodziców i nauczycieli cieszyła się słońcem i świeżym powietrzem podczas zwiedzania Moczarów, podziwiania starych dębów oraz nakręcania kilometrów rowerami. Rowerzyści z klasy VB, VII D i VIII B bohatersko pokonali 31 kilometrową trasę prowadzoną przez p. Macieja Sobolewskiego. Równie dzielni byli uczniowie klas I-III i klasy VIA, którzy przeszli ok. 6 km malowniczych, leśnych tras i uśmiechnięci dotarli do leśniczówki Grzymiszew. Rajd nie mógł obyć się bez pieczonych ziemniaków wedle tradycji „pyry z gzikem” i sytej grochówki, która napełniła brzuchy strudzonych podróżników. Uczestnicy rajdu w rodzinnej atmosferze, z uśmiechem na ustach aktywnie spędzali czas na łonie natury, chłonąc świeże powietrze i poznając nieznane okoliczne zakątki.
Wszystko to było możliwe dzięki aktywnemu udziałowi nauczycieli Szkolonego Koła Krajoznawczo – Turystycznego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Turku pod przewodnictwem p. Wioletty Fibich, Kariny Lament, Macieja Sobolewskiego oraz niezawodnych wychowawców i nauczycieli: p. Aldony Wojtczak, Kamili Grzelaczyk, Katarzyny Janas, Lidii Orłowskiej, Ewy Rosiak i Alicji Przybył.

< Dodane przez szkola dnia 12 października 2021 19:04 >