Godło
Kontakt
Sportowa 9,62-700 Turek
tel/fax (63) 278 43 60
e-mail sp4turek@gazeta.pl

Uczniowie SP4 w VI Integracyjnym Rajdzie „Pieczonego ziemniaka”

Tradycją poprzednich lat już po raz szósty uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku pod kierunkiem p. W. Fibich i p. I. Urbaniak uczestniczyli w Integracyjnym Rajdzie Turystycznym „Pieczonego ziemniaka”. Organizatorami rajdu byli między innymi PTTK „Ziemi Tureckiej”, Gminne Koło TPD, Nadleśnictwo Turek, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Głównymi celami rajdu była popularyzacja turystyki pieszej i rowerowej,  poznawanie okolic i środowiska naturalnego naszego regionu, upowszechnianie turystyki rodzinnej, integracja różnych grup społecznych oraz zdobywanie sprawności turystycznych. Realizując zadania rajdowe tym razem przeszliśmy trasę z Przykony do Bogdałowa. W atmosferze dobrego humoru i życzliwości uczestnicy rajdu brali udział w licznych konkursach np. plastycznym, zręcznościowym. Umiejętność wbijania gwoździa i nawiercania otworów w drewnie nagradzano zakładkami, folderami, figurkami zwierząt ze sklejki, grami planszowymi i książkami przyrodniczymi. Po dotarciu do mety na każdego uczestnika czekał ciepły poczęstunek w tym tradycyjnie ziemniak z ogniska z twarożkiem.

< Dodane przez szkola_admin dnia 1 października 2013 17:27 >