Warsztaty czytelniczo-detektywistyczne

W lutym w naszej szkole odbywały się warsztaty czytelniczo-detektywistyczne dla wszystkich uczniów klas I-III. Zajęcia z literaturą detektywistyczną dla dzieci zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z poznańskim wydawnictwem „Zakamarki”. Poprowadziła je pani Anna Wiśniewska-Kocik, która zaprezentowała serię książek detektywistycznych autorstwa szwedzkiego pisarza Martina Widmarka. W ramach warsztatów prezentowany był pokaz multimedialny połączony z interaktywnym czytaniem książki, w której głównymi bohaterami byli mali detektywni Lasse i Maja. Uczniowie przypomnieli sobie również, jaką rolę pełnią w powstawaniu książki: autor, ilustrator, tłumacz i wydawnictwo. Dzieci po wysłuchaniu fragmentów książki pt. „Tajemnica diamentów” wzięły udział w zgadywankach detektywistycznych. Okazało się, iż bardzo wielu uczniów, przeczytało nawet kilka książek z prezentowanej serii. Mamy nadzieję, że warsztaty zachęciły uczniów do czytania i spędzania wolnych chwil z ciekawą książką!

< Dodane przez szkola dnia 19 lutego 2020 19:34 >