"Wiosna na zdrowo"

Nasza szkoła prowadzi szeroką działalność prozdrowotną, dlatego też uczniowie klas I-III postanowili 21 marca powitać „Wiosnę na zdrowo”. Korytarze udekorowano kolorowymi plakatami, rysunkami Pani Wiosny, Ustawiona była również piramida żywnościowa a wszystkiemu temu uważnie przyglądały się wykonane wcześniej Marzanny. Uczniowie w klasach pod okiem swoich wychowawczyń oraz zaproszonego gościa, którym była pani dietetyk Natalia Osińska samodzielnie wykonywali wiosenne sałatki owocowe i warzywne, koktajle, szaszłyki owocowe oraz zdrowe warzywne kanapki. Podczas przyrządzania wiosennych pyszności pani dietetyk wyjaśniała jak należy prawidłowo odżywiać się, jakich witamin najbardziej potrzebuje organizm w wieku wzrastania, odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Na koniec uczniowie podziękowali pani Natalii Osińskiej za ciekawą pogadankę i za kolorowani, które dostały, a w zamian dzieci zaprosiły panią dietetyk do pięknie udekorowanych stołów, które uginały się od smacznych i zdrowych przekąsek.

< Dodane przez szkola_admin dnia 25 marca 2014 16:59 >